۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۲
کد خبر: 81883789
۰ نفر
آسمان استان تهران تا روز يكشنبه ابري است

تهران- ايرنا- مديركل هواشناسي استان تهران گفت: آسمان استان تهران از امروز تا روز يكشنبه ابري است كه در برخي نقاط با بارش برف و باران همراه است.

مسعود دهملائي روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: هواي استان تهران امروز قسمتي ابري، در برخي نقاط به ويژه شهرهاي شمالي نظير آبعلي، فيروزكوه و دماوند همراه با بارش هاي پراكنده برف و باران است كه به تدريج از مقدار ابرها در برخي نقاط كاسته مي شود.
وي گفت: آسمان استان تهران فردا (شنبه) نيز قسمتي ابري همراه با غبار محلي خواهد بود و در روز يكشنبه نيز قسمتي ابري، به تدريج افزايش ابر و از اواخر وقت همراه با بارش هاي پراكنده است.
مديركل هواشناسي استان تهران، بيشينه دماي هواي امروز شهر تهران را هفت درجه سانتي گراد و كمينه دماي صبح شنبه را دو درجه سانتي گراد اعلام كرد.
دهملائي گفت: شهرستان ورامين با 9 درجه سانتيگراد و فيروزكوه با و دو درجه سانتي گراد به ترتيب بيشترين و كمترين دما را در استان تهران در 24 ساعت گذشته داشتند.
وي افزود: براساس بررسي و تحليل نقشه هاي پيش يابي هواشناسي، به ديل پايداري جو در روزهاي شنبه و يكشنبه آينده تراكم و افزايش آلاينده ها و ذرات معلق جوي باعث كاهش كيفيت هوا و وضعيت ناسالم هوا مي شود.
دهملائي از شهروندان خواست از تردد غير ضروري در سطح شهرهاي تهران، اسلامشهر، شهر ري، شهريار، قدس و رياط كريم اجتناب كنند.
تهرام/7364/1831