امام جمعه موقت كرمانشاه: با حفظ یگانگی از شایعات تفرقه انگیز در انتخابات بپرهیزید

كرمانشاه - ایرنا - امام جمعه موقت كرمانشاه گفت: با توجه به اینكه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری قرار گرفته ایم باید با حفظ یگانگی و اتحاد از شایعات تفرقه انگیز بپرهیزیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت الله محمد حجتی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته كرمانشاه از اتحاد و برادری به عنوان یكی از نعمت های الهی یاد كرد.
وی با تاكید براینكه از شایعات و سخنانی كه موجب دلسرد شدن مردم می شود باید پرهیز كرد افزود: یگانگی و رای به داوطلب اصلح موجب حركت اتحاد مردم شده و نتیجه ای جز پیروزی و سربلندی ملت اسلامی ایران نخواهد داشت.
به گفته وی، دشمنی و تفرقه، عظمت یك جامعه را از بین می برد و موجب تسلط دشمنان می شود.
وی یادآور شد، ملت ایران اسلامی به بركت همین اتحاد و ترك خصومت، به خواسته های خود یكی پس از دیگری فائق آمده اند.

** تسلط و آگاهی از مسائل روز جهان
امام جمعه موقت كرمانشاه به پاره ای از وظایف داوطلبان مجلس خبرگان و شورای اسلامی پرداخت و ادامه داد: فرد داوطلب باید مسئولیت پذیر و كاردان باشد و از وقایع كشور و جهان همواره آگاه داشته و برآن مسلط باشد.
وی تصریح كرد: داوطلبان این مسئوولیت ها باید بدانند كه در مقابل شهدا و ایثارگران چه وظایفی برعهده خواهند داشت و از هیچ گونه تلاشی برای خدمتگزاری به این ملت دریغ نكنند.

** با رای باطل مسئولیت خود را خراب نكنید
حجتی در خصوص وظایف رای دهندگان نیز گفت: وظیفه عقلانی و شرعی رای دهندگان این است كه رای خود را خراب نكنند و رای باطل ندهند و همه افراد باید بكوشند كه دوره جدید را بهتر از دوره های گذشته برگزار كنند.
به گفته حجتی، رای دهندگان نباید توسط دشمنان تحریك و تهدید شوند و در به جای آوردن این مسئولیت تنها باید خدا را در نظر داشته و مسائل جانبی را كنار بگذارند.
وی با اشاره به محبوبیت جهانی مقام معظم رهبری ادامه داد: رهبر معظم انقلاب سكان داری است كه توانسته كشتی جامعه ایران اسلامی را در دوران مختلف و در برابر طوفان های متعدد حفظ كند.
وی با محكوم كردن وقایع اخیر قتل عام شیعیان و عزاداران حسینی در نیجریه به دست ارتش این كشور، خواستار آزادی شیخ زكزاكی پس از بهبودی در بیمارستان توسط ارتش این كشور شد.
حجتی با تاكید براینكه مردم عراق، سوریه و یمن خود باید برای آینده كشور تصمیم بگیرند افزود: اروپاییان و هیچ كشوری حق تصمیم گیری برای تجزیه این كشورها را ندارند.
وی در پایان از مردم خواست، شب یلدا را با به جای آوردن صل رحم و حفظ مسائل اخلاقی و دینی به صبح برسانند.
8066/7460