مردم اصفهان، كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كردند

اصفهان- ايرنا- مردم شهيدپرور و مومن اصفهان در پايان مراسم عبادي سياسي نماز جمعه اين هفته اصفهان با برگزاري راهپيمايي، كشتار شيعيان نيجريه را محكوم و با خانواده اين شهدا ابراز همدردي كردند.

به گزارش ايرنا، نمازگزاران نماز جمعه اين هفته اصفهان با سردادن شعارهاي « آمريكا و اسرائيل، دشمن خلق و خالق»، « شيعه كشي مي كند، وهابي منافق » ، « قسم به خون شهيد، عمر ستم تمام است» ، « شيعه نيجريه، ز كينه قتل عام است » و « مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل» به خاك و خون كشيدن شيعيان نيجريه را محكوم كردند.
همچنين راهپيمايان شعارهاي « اتحاد، اتحاد، تنها راه نجات است » ، « نابود مي شود به لطف خدا، سعودي و صهيونيست و آمريكا» و « رژيم آل سعود رژيم كفر و طغيان، وهابي آدمكش دشمن هر مسلمان » را در حمايت از شيعيان مظلوم نيجريه سر دادند.
همچنين در اين مراسم راهپيمايي بيانيه اي از سوي شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان قرائت شد.
در اين بيانيه آمده است: يورش ارتش نيجريه به مسلمانان شيعه اين كشور كه منجر به شهادت عده كثيري از مسلمانان شده و محاصره منزل رهبر مقاوم شيعيان آن كشور شيخ ابراهيم يعقوب زكزاكي و شهادت همسر و فرزندش حاكي از ترس و وحشت دشمنان اسلام از اتحاد و يكپارچگي صفوف مسلمين و استيصال آنان در برابر گسترش تفكر اهل بيت (ع) و رشد روزافزون شيعيان و قدرت نفوذ معنوي آنان است.
شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان اصفهان اضافه كرد: بي ترديد تبليغ و ترويج انديشه هاي امام خميني (ره) و ارزش هاي انقلاب اسلامي در اكثر نقاط جهان به ويژه آفريقا، نيازمند تدبير، استقامت و مديريت كارآمد است كه اراده پولادين رادمرداني از تبار مبارزان حق طلب آفريقا همچون شيخ زكزاكي آن را ميسر ساخته است.
اين بيانيه افزود: سابقه درخشان اين مبارز خستگي ناپذير در ترويج انديشه هاي بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي در غرب آفريقا به ويژه كشور نيجريه او را محور مقاومت آن سامان قرار داد و در بيش از چهار دهه فعاليت مجاهدانه در كسوت رهبري جامعه شيعيان آن كشور، ميليون ها نفر را به مكتب نوراني اهل بيت (ع) رهنمون ساخت.
در ادامه اين بيانيه آمده است: ما مردم اصفهان انزجار خود را از كشتار بيرحمانه شيعيان نيجريه توسط ايادي صهيونيست اعلام و انتظار داريم مجامع جهاني ضمن محكوم كردن اين واقعه در اسرع وقت عوامل اين جنايت خونبار را شناسايي و مجازات نمايند.
مردم اصفهان در اين بيانيه از مجامع بين المللي، شوراي امنيت، سازمان همكاري هاي اسلامي و سازمان ملل خواستند تا با به كار گيري تمام ظرفيت خود به وظايف ذاتي خويش در پيگيري اين حادثه و آزادي رهبر شيعيان و جلوگيري از گسترش و تكرار آن عمل كنند.
مردم اصفهان همچنين از وزارت امور خارجه كشورمان خواستار طرح موضوع در مجامع بين المللي و الزام دولت نيجريه به حمايت از مسلمانان آن كشور و محاكمه عوامل اين حادثه خونبار شدند.
ارتش نيجريه يكشنبه شب با يورش به منزل مسكوني «شيخ زكزاكي» رهبر شيعيان اين كشور وي را بازداشت و ده ها نفر از شيعيان اين كشور را شهيد و زخمي كردند كه موجي از خشم شيعيان و مسلمانان آزاده جهان را عليه اين جنايت در پي داشت.
پ/7135 / 2093