۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۵۶
کد خبر: 81883778
۰ نفر
آيت الله صافي گلپايگاني : حبس بدهكاران مالي جايز نيست

قم- ايرنا- آيت الله لطف الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد گفت: بنده بارها گفته ام از نظر شرع مقدس حبس بدهكاران مالي جايز نيست و چنين افرادي نبايد زنداني شوند.

به گزارش عصر جمعه ايرنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني آيت الله صافي گلپايگاني،وي درديدار جهانگيري مسئول سازمان زندان‌هاي كشور با تقدير از اجراي برنامه‌هاي خوب قرآني و فرهنگي در زندان‌ها افزود: وظيفه مسئولان زندان‌ها در تعليم و تربيت زندانيان بسيار سنگين و مهمّ است، و وجود فعّاليّت‌هاي گسترده‌اي توسط سازمان زندان ها ،موجب كاهش مفاسد و جرائم در جامعه مي‌شود.
وي از مسئولان زندان هاي كشور خواست كه سعي كنند كه اينگونه برنامه ها را در سراسر كشور گسترش دهند.
وي زندان را يك مدرسه تربيتي دانسته وگفت: ما دوست نداريم زندان‌ها پر شود، و بايد در همين راستا تلاش كرد و كساني كه حاكم شرع جامع الشرايط اجازه حبس آنها را مي‌دهد، بايد با زنداني‌شدن به تربيت آنها بپردازيد و طوري شود كه وقتي از زندان خارج شدند، مرتكب اعمال خلاف نشوند.
آيت الله صافي گلپايگاني اظهار داشت: بدانيد مسأله راهنمايي يك انسان، مسأله كمي نيست؛ هم كار بزرگي است و هم مسئوليت سنگين، و هم ثواب بسيار زيادي دارد، بايد كساني كه خود متصدّي اين كار هستند انسان‌هايي با تقوا، مخلص و دلسوز باشند و تنها هدفشان رضاي خدا و هدايت انسان‌ها به سوي بندگي خداوند متعال و رشد همه جانبه جامعه باشد.
وي در قسمت ديگري از سخنان خود لزوم توجه به خانواده‌هاي زندانيان را خواستار شده و بيان داشت: حفظ حقوق خانواده زندانيان از وظايف مهمّ مسئولان اين سازمان‌ است كه بايد در اين زمينه نهادها و دستگاه‌هاي مربوطه هم شما را ياري و همكاري كنند به نحوي كه با حبس سرپرست خانواده، حقوق خانواده او تضييع نشود، و بايد از نظر اقتصادي و فرهنگي آنها را تأمين نمود.
8146/ 6133/