رشد وبالندگي فرزندان منطقه از بركات نظام اسلامي است

زاهدان- ايرنا- امام جمعه اهل سنت ايرانشهر گفت: رشد و بالندگي جوانان منطقه در بخش هاي مختلف به ويژه علمي از بركات نظام اسلامي است.

به گزارش ايرنا مولوي عبدالصمد كريم زايي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته بادعوت از نمازگزاران به تقواي الهي و دوري از گناه اظهار داشت:
قبل از پيروزي انقلاب اسلامي يك پزشك بومي در اين منطقه وجود نداشت و همه پزشكان هندي و بنگلادشي بودند، اما به بركت نظام جمهوري اسلامي اكنون تمامي پزشكان ما ايراني كه بيشتر آنان نيز بومي هستند.
امام جمعه اهل سنت ايرانشهر گفت: جوانان بايد از اين فرصت ها استفاده كنند و به درجات عالي علمي برسند چراكه جامعه اي رشد مي كند كه مردم آن به فنون علمي و فناوري برسند.
مولوي كريم زايي تصريح كرد: برخي افراد ادعا مي كنند كه در منطقه كار نشده و يا حق ما داده نشده است بايد به اين قبيل افراد گفت اگر واقعا فكر مي كنيد اينگونه است چرا با كسب علم و دانش به دنبال حق خودتان نيستيد، دولت و نظام كه راه را باز گذاشته و امكانات تحصيل و غيره را فراهم كرده اند.
وي وجود چندين دانشگاه در ايرانشهر را نعمت بزرگي دانست و افزود: ايرانيان از لحاظ استعداد در دنيا حرف اول را مي زنند همانطوريكه پيامبر اسلام (ص) 1400 سال قبل فرمودند 'ايرانيان براي كسب علم تا ستاره ثريا مي روند'.
امام جمعه اهل سنت ايرانشهر ادامه داد: پيشرفت هاي علمي ايران و وجود متخصصان ايراني در بخشهاي مختلف نشان از استعداد ايرانيان و فراهم شدن زمينه هاي كسب علم و دانش است.
مولوي كريم زايي كسب علم را همراه با اخلاق اسلامي و ديني مهم برشمرد و گفت: اگر جوانان ما در كنار علم اخلاق ديني و اسلامي نداشته باشند مفيد نخواهد بود.
7314 / 7322 / 6081