تمامي فعاليت‌ها و تحركات سياسي نامزدهاي احتمالي مجلس، رصد مي‌شود

تبريز - ايرنا - رئيس هيات بازرسي انتخابات آذريايجان شرقي با بيان اينكه رصد هر چه بيشتر فعاليت ها و تحركات سياسي، باعث افزايش كيفيت برگزاري انتخابات مي شود، گفت: تمامي فعاليت‌ها و تحركات سياسي نامزدهاي احتمالي مجلس، رصد مي‌شود.

به گزارش روز جمعه روابط عمومي استنانداري، علي نواداد در حاشيه بازديد از روند ثبت نام نامزدهاي مجلس خبرگان رهبري، گفت: مقدمات و زير ساخت‌هاي لازم براي برگزاري انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان رهبري آماده است و از ديروز ثبت نام براي نامزدهاي خبرگان رهبري به مدت يك هفته آغاز شده و از فردا هم كار ثبت نام از نامزدهاي مجلس شوراي اسلامي انجام خواهد شد.
وي با اشاره به برخي وظايف هيات بازرسي ستاد انتخابات استان، اظهار كرد: صيانت از آراي مردم، يكي از مهمترين وظايف و اولويت‌هاي ماست و تمام تلاش خود را در اين زمينه به كار خواهيم گرفت.
نواداد با اشاره به اينكه اعضاي هيات بازرسي استان متشكل از پنج نفر است از تشكيل هيات‌هاي بازرسي شهرستان ها متشكل از سه نفر در روزهاي آتي خبر داد و اعلام كرد: در زمان انتخابات، هر صندوق، يك نفر بازرس و هر 20 صندوق، يك سر بازرس خواهد داشت.
نواداد گفت: بازرسي از جريان جلسات و رفتارهاي انتخاباتي، ارزيابي عملكرد عوامل اجرايي انتخابات، ارزيابي و بررسي ترفندها و تخلفات انتخاباتي و ارزيابي عملكرد دستگاه هاي اجرايي دخيل در برگزاري انتخابات از مهم ترين وظايف كميته بازرسي است.
وي در بخش پاياني سخنان خود بر لزوم استفاده از تمامي ظرفيت هاي رسانه‌هاي ارتباط جمعي اعم از صدا و سيما، مطبوعات و خبرگزاري ها در راستاي تشويق مردم به حضور حداكثري در انتخابات تاكيد كرد.
پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري و دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي همزمان با سراسر كشور هفتم اسفند ماه امسال در آذربايجان شرقي برگزار مي شود.
آذربايجان شرقي پنج نماينده در مجلس خبرگان رهبري و 19 نماينده در مجلس شوراي اسلامي دارد.
3071/6183