هنوزداوطلبی دركهگیلویه وبویراحمد برای مجلس خبرگان نامنویسی نكرده است

یاسوج - ایرنا- مدیركل سیاسی وانتخابات استاندار و دبیر ستاد انتخابات كهگیلویه وبویراحمد،گفت: با گذشت دو روز از آغاز زمان نام نویسی داوطلبان پنجمین دوره خبرگان رهبری تاكنون كسی در استان به فرمانداری مركز استان برای ثبت نام مراجعه نكرده است.

جلیل حسنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: نام نویسی از داوطلبان این دوره از خبرگان رهبری از روز گذشته (26 آذر) آغاز و تا دوم دیماه ادامه دارد.
وی تصریح كرد: داوطلبان و یا نمایندگان آنها می توانند برای نام نویسی به فرمانداری مركز استان و یا وزارت كشور مراجعه و نسبت به اعلام حضور و نامزد بودن خود اقدام كنند.
وی از جمله مدارك لازم برای نام نویسی از نامزدهای پنجمین دوره خبرگان رهبری را شامل ارائه اصل شناسنامه ، چهار نسخه تصویر تمامی صفحات شناسنامه ، 12 قطعه عكس 4*6 بهمراه تكمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی ذكر كرد.
دبیر ستاد انتخابات كهگیلویه وبویراحمد با تاكید بر اینكه اجتهاد این افراد و داوطلبان نیز باید از پیش محرز شده باشد، گفت: بر اساس قانون كسانی كه داوطلب انتخابات مجلس خبرگان هستند ضرورتی برای اینكه ساكن یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند، وجود ندارد.
حسنی همچنین از پیش بینی بیش از 850 شعبه اخذ رای در شهرستان ها و بخش های مختلف كهگیلویه وبویراحمد برای انتخابات مجلس خبرگان و تمهیدات و شرایط لازم برای برگزاری یك انتخابات پرشور و سالم در اسفند امسال خبر داد.
كهگیلویه وبویراحمد دارای یك كرسی در مجلس خبر گان رهبری است .
آیت الله سید شرف الدین ملك حسینی نماینده فعلی مردم كهگیلویه وبویراحمد در مجلس خبرگان رهبری است.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند سال جاری برگزار می شود.
3016/1662