۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۳۵
کد خبر: 81883752
۰ نفر
موسسه رازی آماده تولید واكسن آنفلوآنزای h1n1 است

اردبیل - ایرنا- مدیر روابط عمومی موسسه رازی گفت : در صورت حمایت مسئولان ، متخصصان این موسسه آمادگی تولید واكسن آنفلوآنزای h1n1 را دارند.

مصطفی بابایی روز جمعه در حاشیه گردهمایی اعضای هیات علمی موسسه تحقیقاتی رازی در شهر سرعین با بیان اینكه این موسسه وارد 91 سالگی خود شده است ، بیان كرد : حاصل 91 سال تحقیقات علمی موسسه رازی تولید 74 فرآورده بیولوژی، واكسن و سرم است.
وی گفت : در سال آینده پنج محصول جدید نیز به محصولات این موسسه علمی ، پژوهشی افزوده می شود.
بابایی با اشاره به جایگاه مهم موسسه رازی در جهان گفت : موسسه رازی نخستین موسسه دارویی معتبر جهان اسلام محسوب می شود و این افتخاری بزرگ برای ایران اسلامی است.
او از وجود 6 شعبه و 34 دفتر نمایندگی فروش در كشور خبر داد و افزود: موسسه رازی به جهت تسریع در توزیع محصولات برنامه ریزی كرده و خوشبختانه عملكرد قابل توجهی دارد.
او گفت : در زمان تحریم به رغم برخی مشكلات این موسسه در بسیاری از حوزه‌ها 100 درصد نیاز كشوررا تامین كرده و حتی زمینه صادرات خوب سرم و واكسن را كه ارزش چندین برابری در مقابل صادرات نفت دارد، تامین كرد.
دكتر وجدانی فر نماینده فروش موسسه رازی نیز از صادرات محصول های تولیدی این موسسه به عراق، افغانستان و برخی كشورهای همسایه خبر داد و گفت: این موسسه توانسته نیاز كشورهای خاورمیانه و منطقه را با استانداردهای مناسب تامین كند، به طوری كه شعار ما تبدیل بزرگترین موسسه تحقیقاتی و تولید واكسن جهان اسلام است.
وی همچنین به تولید مكفی واكسن تب برفكی اشاره كرد و گفت : ما با هدف ایمن‌زایی این بیماری واكسن جدید را با استانداردهای مناسب‌تر و ارتقای كیفی آن وارد بازار می‌كنیم تا نسبت به كنترل این بیماری اقدام جدی شود.
6016