۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۳۵
کد خبر: 81883751
۰ نفر
حاشیه های نماز جمعه تهران

تهران- ایرنا- نماز جمعه این هفته تهران با حاشیه هایی همراه بود كه ابراز خشم انزجار نمازگزاران نسبت به جنایات علیه شیعیان نیجریه درراهپیمایی پس از اقامه نماز در هوایی بسیار سرد از نكات مهم و قابل توجه آن بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا نماز گزاران در حالیكه شعارهایی علیه استكبار جهانی سرمی دادند و پلاكاردهایی با مضامین محكومیت جنایت علیه شیعیان نیجریه با خود حمل می كردند همبستگی خود را با مردم شیعه این كشور ابراز داشتند.
بر اساس این گزارش حضور نمازگزاران در نماز جمعه این هفته تهران چشمگیرتر از هفته های گذشته بود به طوری كه دقایقی پیش از شروع نماز فضای شبستان مملوء از جمعیت نمازگزاران شد و بسیاری از آنان ناگزیر شدند نماز خود را بر روی موزائیك های سرد اقامه كنند.
در محوطه مصلای امام خمینی (ره) صندوق های صدقاتی برای كمك به مردم مظلوم فلسطین، كمك به مردم مظلوم یمن، كمك برای اعزام سالمندان به مشهد مقدس و خیرات در نظر گرفته شده بود.
از صحنه های بسیار دیدنی اقدام یك زن تقریبا میانسال بود كه 700 هزار ریال ها وجه نقد خود را به مسئول صندوق ها داد و گفت این كمك من به مردم یمن است و مسئول صندوق در حال نوشتن رسید بود كه این زن خیر با فرستادن صلوات 100 هزار ریال دیگر به صندوق های كمك به مردم یمن و فلسطین انداخت.
برپا بودن غرفه هایی برای جذب نیروهای بسیجی از سوی حوزه مقاوت بسیج مصلی تهران بزرگ و نیز فروش كتاب های مذهبی و فرهنگی و نیز توزیع برخی نشریات ارگانها از دیگر نكات حاشیه های برگزار نماز جمعه این هفته تهران بود.
نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.
این مراسم از ساعت 10:25 آغاز و حجت‌الاسلام دژاكام امام جمعه شهرستان جهرم و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی و استاد حوزه و دانشگاه به مناسبت سالگرد شهادت آیت‌الله شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه پیش از خطبه‌ها سخنرانی كرد.
تهرام/7364/1831