امام جمعه موقت ميانه خواستار انتخاب افراد امين براي دفاع از حقوق مردم شد

تبريز - ايرنا - امام جمعه موقت ميانه با اشاره به انتخابات پيش روي دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي، خواستار انتخاب افراد امين و با ايمان به منظور دفاع عادلانه از حقوق، عزت و شرف ملت اسلامي ايران در كرسي قانون گذاري كشور شد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام سلمان زواري نسب در خطبه هاي پرشكوه نماز عبادي، سياسي جمعه اين هفته ميانه با اشاره به كشتار بيش از 800 نفر از شيعيان نيجريه توسط حاكمان ستمگر و ارتش اين كشور و به پشتيباني استكبار جهاني، افزود: هدف اصلي از اين كشتار اختلاف افكني در بين مسلمانان و غارت منابع آنهاست.
وي ضمن تسليت به مناسبت فرا رسيدن شهادت امام حسن عسگري (ع) افزود: در كلام اين امام بزرگوار با تقوا ترين فرد كسي است كه در مقابل شبهات توقف كرده و به اعمال واجب اهتمام ورزد.
خطيب جمعه ميانه با بيان اينكه ذره اي از اعمال ما از چشمان خداوند پنهان نخواهد ماند، خاطرنشان كرد: انسان مومن بايد از ربا و رشوه به دور باشد و به پرداخت زكات و دادن صدقه در راه نيازمندان و فقراي جامعه اقدام كند.
حجت الاسلام زواري نسب با تبريك فرا رسيدن شب يلدا در هفته پيش رو، بر لزوم رعايت حلال و حرام و بحث محرم و نامحرم در شب نشيني هاي اين روز تاكيد كرد.
وي با اشاره به سفر 300 نفر از افراد تحت پوشش كميته امداد امام خميني (ره) شهرستان ميانه در دي ماه سال جاري به مشهد مقدس، افزود: سفر زيارتي اين گروه با هزينه 900 ميليون ريالي لزوم ياري بيشتر مردم در راستاي اجراي اين مراسم معنوي را مي طلبد.
امام جمعه موقت ميانه با تاكيد بر اينكه كمالات انساني و دستورات ديني بايد توسط افراد جامعه رعايت شود، اظهار داشت: براي مثال در بحث حجاب و عفاف در سطح ادارات، كاركنان موظف به اجراي دستورات ديني در بحث امر به معروف و نهي از منكر مي باشند.
7231/3071/6183