امام جمعه موقت سراب: كشتار شيعيان نيجريه توطئه استكبار است

تبريز - ايرنا - امام جمعه موقت سراب گفت: كشتار شيعيان نيجريه توطئه اي مشترك است كه در راس آن آمريكا، رژيم صهيونيستي و ايدئولوژي وهابيت نهفته است.

به گزارش ايرنا ، حجت الاسلام علي علي اكبري، در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر سراب با اشاره به اينكه پيكرهاي مطهر شهداي شيعه نيجريه به مدت سه روز بلاتكليف ماندند، افزود: تعدادي از اين پيكرها نيز به منظور پاكسازي آثار جنايت در گور دسته جمعي دفن شدند.
وي با اشاره به اينكه كشتار بي رحمانه بيش از 500 انسان مظلوم و بيگناه در برابر چشم مدعيان حقوق بشر رخ داده است، گفت: اگر اين حادثه در اروپا بود، گوش فلك را كر كرده بودند.
وي، با بيان اينكه اسلام هراسي، ايران هراسي و شيعه هراسي رويكرد استكبار و دولت هاي غربي است، گفت: اگر آمريكا مي دانست كه حمله نظامي به ايران اسلامي نتيجه بخش است حتي يك ساعت آن را به تاخير نمي انداخت.
امام جمعه موقت سراب ،با اشاره به 27 آذر سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت و همگرايي نخبگان حوزوي و دانشگاهيان منجر به انسجام اجتماعي مي شود و گسست بين اين دو نهاد راه نفوذ دشمن و بيگانگان را باز مي كند.
وي، از آغاز ثبت نام در حوزه هاي علميه برادران و خواهران خبر داد: حوزه علميه سراب براي ترم آينده كه از بهمن ماه شروع خواهد شد از هم اكنون ثبت نام مي كند.
حجت الاسلام علي اكبري با اشاره به برگزاري دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي از تبليغات زود هنگام برخي از كانديداهاي مجلس انتقاد كرد و افزود: نظام اسلامي در صدد برگزاري انتخابات سالم مي باشد و كانديداهاي احتمالي بايد قوانين آن را رعايت كنند.
وي همچنين خواستار احداث و تسريع در تكميل گلزار و گنبد شهداي آرميده در پارك شهيد بهشتي اين شهرستان شد.
خطيب جمعه سراب در پايان با اشاره به شهادت امام حسن عسكري (ره) و آغاز امامت حضرت مهدي (عج) گفت: بايد سيره و زندگي اين ائمه سرمشق همه شيعيان جهان قرار گيرد.
بر اساس اين گزارش، نمازگزاران شهرستان سراب پس از اقامه نماز عبادي سياسي روز جمعه در محكوميت كشتار شيعيان نيجريه راهپيمايي كردند.
در پي جنايت اخير ارتش نيجريه در كشتار صدها نفر از شيعيان اين كشور و نيز دستگيري رهبر شيعيان، شركت كنندگان در اين راهپيمايي، اين فجايع را محكوم كردند.
حاضرين در اين راهپيمايي با حمايت از «شيخ ابراهيم زكزاكي» رهبر شيعيان نيجريه كه در جريان جنايات اخير ارتش عليه شيعيان، مجروح و بازداشت شده است، ضمن درخواست آزادي وي، بر ضرورت برخورد با عاملان اين فاجعه دردناك تأكيد كردند.
راهپيمايان با سر دادن شعارهاي «الله اكبر، مرگ بر آمريكا ، مرگ بر اسرائيل ، مرگ بر آل سعود كافر»، جنايات نظام سلطه در اين زمينه را محكوم كردند.
ارتش نيجريه از اوايل هفته گذشته، به بهانه ممانعت شيعيان منطقه زاريا از عبور كاروان رئيس ستاد ارتش اين كشور، طي دو مرحله حمله به حسينيه شيعيان، بيش از ۵۰۰ نفر را شهيد و زخمي كردند.
نيروهاي امنيتي، ضمن مجروح كردن شيخ ابراهيم زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه، وي را بازداشت و به نقطه نامعلومي منتقل كردند.
شهرستان سراب داراي دو بخش مركزي و مهربان، 9 دهستان و 163 روستاست و بر اساس آخرين سرشماري داراي 132 هزار 94 نفر جمعيت مي باشد.
7224/3071/6183