۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۶
کد خبر: 81883735
۰ نفر
لیگ برتر فوتبال؛ پرسپولیس به رتبه چهارم رسید

تهران - ایرنا - تیم فوتبال پرسپولیس با گل های مهدی طارمی مقابل راه آهن به برتری 2 بر صفر دست یافت و به رتبه چهارم جدول رده بندی لیگ برتر باشگاه های ایران صعود كرد.

به گزارش ایرنا، تیم راه آهن امروز (جمعه) از هفته پانزدهم لیگ برتر باشگاه های ایران در ورزشگاه شهدای قدس میزبان پرسپولیس بود. قضاوت این دیدار را كه در حضور حدود 10 هزار تماشاگر برگزار شد، شاهین حاج بابایی برعهده داشت.
پرسپولیس كه در چند هفته اخیر نتایج مناسبی كسب كرده است در دیدار امروز نیز به برتری 2 بر صفر دست یافت تا با 25 امتیاز و با قرار گرفتن در رتبه چهارم، نیم فصل نخست را به پایان برساند.
راه آهن نیز با قبول هشتمین شكست فصل خود با 11 امتیاز در رتبه سیزدهم قرار گرفت تا خطر سقوط را به شدت احساس كند.
این دیدار در شرایطی متفاوت برای دو تیم آغاز شد و راه آهن به منظور پایان دادن به شكست های هفته های اخیر و رهایی از جمع قعرنشینان و پرسپولیس نیز برای مطرح كردن خود به عنوان یك مدعی وارد میدان شده بودند.
در دقیقه 18 خروج دروازه بان راه آهن سبب شد تا توپ در پشت محوطه جریمه به احمد نورالهی برسد كه شوت سركش این بازیكن توسط فرشاد فرجی مدافع راه آهن از روی خط دروازه تیم تحت هدایت مهدی تارتار بیرون فرستاده شد.
در دقیقه 21، نورالهی پاس خوبی را به محوطه جریمه راه آهن فرستاد كه مهدی طارمی نتوانست گلزنی كند.
3 دقیقه پس از آن، مهدی طارمی با ضربه ای زمینی و دقیق دروازه راه آهن را گشود. طارمی كه به دلیل گل نزدن در دیدار با نفت تهران به شدت مورد انتقاد هواداران قرار گرفته بود، پس از این گل شادی نكرد.
در دقیقه 42 مهدی طارمی با سماجت خود توپ را از مدافعان حریف گرفت تا پرسپولیس با حركت تیمی و تحسین برانگیز بازیكنان خود از سوی مهدی طارمی به گل دوم دست یابد.
در نهایت نیمه نخست با برتری 2 بر صفر پرسپولیس همراه شد و مهدی طارمی نیز با 9 گل در صدر گلزنان لیگ برتر فوتبال قرار گرفت.
در آغاز نیمه دوم راه آهنی ها تلاش خود را برای جبران گل های خورده مضاعف كردند و پرسپولیس نیز با تجمع در میانه میدان و اتكاء به بازیكنان سرعتی خود سعی بر استفاده از ضد حملات داشت.
مهدی تارتار كه تیمش زهر لازم را برای گلزنی نداشت در دقیقه 60 دست به دو تغییر همزمان زد و حمیدرضا علی عسگری و امین منوچهری را به میدان فرستاد.
برانكو ایوانكویچ نیز میلاد كمندانی را جایگزین محسن مسلمان كرد تا نیروی تازه ای به خط میانی خود ببخشد.
در نیمه دوم راه آهن توانی برای گلزنی نداشت و سرخپوشان نیز در ضد حملات چند فرصت ایده آل گلزنی را از دست دادند.
در دقیقه 85 مهدی طارمی كه تلاش فراوانی انجام داده بود به دلیل مصدومیت جزئی جای خود را به جری بنگستون داد.
طارمی كه به شدت مورد حمایت تماشاگران بود، پس از تعویض و با اجازه برانكو راهی رختكن شد.
در نهایت داور این دیدار سوت خود را به نشان پایان به صدا درآورد تا سرخپوشان پایتخت به یك برتری ارزشمند دست یابند.
* تركیب راه آهن:
ایگور ننزیچ، حسین خیری، ابراهیم كریمی، سید احمد مهدی‌زاده(امین منوچهری)، حمیدرضا دیوسالار(حمیدرضا علی عسگری)، میلاد محمدی، میلاد ابطحی، فرشاد فرجی، بهادر عبدی و سباستین استراندوال(سیامك كوهنورد) و مهرداد محمدی.
* تركیب پرسپولیس:
سوشا مكانی، محسن بنگر، لوكا ماریچ، رامین رضاییان، محمد انصاری، احمد نوراللهی، كمال كامیابی‌نیا، فرشاد احمدزاده(مایكل اومانیا)، امید عالیشاه، محسن مسلمان(میلاد كمندانی) و مهدی طارمی(جری بنگستون).
ورزشی**3783**1379