نمازگزاران ملايري كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كردند

ملاير- ايرنا- نمازگزاران ملايري پس از اقامه نمازجمعه در اعتراض به اقدامات ارتش نيجريه در كشتار شيعيان اين كشور راهپيمايي كرده و اين اقدام وحشيانه را محكوم كردند.

به گزارش روز جمعه ايرنا راهپيمايان ملايري پس از اقامه نماز جمعه در حمايت از شيعيان نيجريه مسير مسجد جامع ملاير را تا ميدان امام خميني(ره) اين شهر راهپيمايي كردند و اين اقدام وحشيانه ارتش نيجريه را به شدت محكوم كردند.
نمازگزاران ملايري با سر دادن شعارهاي مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل انزجار خود را از حاميان اين اقدامات وحشيانه عليه شيعيان جهان اعلام و بر حفظ حقوق همه مسلمانان در سراسر جهان تاكيد كردند.
همزمان با شهر ملاير، در شهرهاي سامن، ازندريان و اسلام آياد نيز نمازگزاران پس از اقامه نماز اين كشتار وحشيانه عليه شيعيان نيجريه را محكوم كردند.
نمازگزاران در اعتراض به اين اقدام راهپيمايي و خواستار رسيدگي به اينگونه جنايات عليه مسلمانان و شيعيان جهان در محاكم بين المللي شدند.
ارتش نيجريه هفته گذشته با حمله به يك حسينيه در اين كشور و همچنين حمله به منزل شيخ الزكزاكي دست به جنايتي بزرگ زد و صدها مسلمان شيعه را به شهادت رساند كه موج اعترضات شيعيان جهان را برانگيخت.
شهرستان ملاير با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993