۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۲۳
کد خبر: 81883728
۰ نفر
وحدت مهمترين عامل اقتدار امت اسلامي است

كرمان - ايرنا - امام جمعه موقت ريگان گفت: امروز وحدت يكي از قوي ترين عواملي است كه باعث توانمندي و اقتدار امت اسلامي و موجب مي شود دشمنان اسلام نتوانند توطئه هاي خود را عملي كنند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام غلامرضا ابراهيم آبادي در خطبه هاي نماز جمعه ريگان با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آيت الله دكتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: وحدت حوزه و دانشگاه، تجسم عينيت ديانت و سياست است.
وي از شهيد مفتح به عنوان يكي از پيشكسوتان و مناديان وحدت حوزه و دانشگاه ياد كرد و گفت: آن شهيد به خوبي درك كرده بود كه حوزه و دانشگاه دو بال براي پرواز عزتمندي، استقلال، دانش و معنويت جامعه هستند.
وي بيان كرد: اگر يكي از اين دو بال كار نكند و هماهنگ نشود جامعه از اين دو محيط استفاده كامل را نخواهد برد و شهيد مفتح تمام تلاش خود را براي نزديك كردن اين دو نهاد به يكديگر بكار گرفت.
امام جمعه موقت ريگان گفت: حوزه و دانشگاه از همان اوايل انقلاب وظايف خود را به خوبي انجام داده اند و وحدت خاصي بين اين دو نهاد وجود دارد.
وي افزود: تمام تلاش استعمارگران و اجانب بر تفرقه بين اين دو نهاد بود تا از آنها براي خود بهره برداري كنند و يكي از بركات نظام مقدس جمهوري اسلامي اين است كه اين دو قشر را به يكديگر نزديك كرد و نبايد اجازه داد افرادي وحدت بين حوزه و دانشگاه را از بين ببرند.
حجت الاسلام ابراهيم آبادي به هشتم ربيع الاول شهادت امام حسن عسكري (ع) اشاره كرد و گفت: اين امام همام به وحدت بين شيعه و سني سفارشات و تاكيدات زياد داشتند.
وي با اشاره به هفته وحدت اظهار كرد: امروز نيازي كه مسلمانان به اتحاد و اتفاق نظر دارند از مبرم ترين نيازهاست.
وي گفت: درد اسلام و جهان اسلام، كينه هايي است كه امروز بين مسلمانان وجود دارد و دشمنان اسلام از همين شكاف استفاده مي كنند و متاسفانه بين مسلمانان جنگ و خونريزي بوجود مي آورند.
امام جمعه موقت ريگان افزود: همه مسلمانان چه شيعه و چه سني پيامبر اسلام (ص) را الگوي خود و سنت پيامبر را مدنظر قرار دهند تا بتوانيم از كيان اسلام عزيز دفاع كنيم.
وي به كشتار مسلمانان نيجريه اشاره كرد و گفت: اين واقعه قلب مسلمانان را جريحه دار كرد و جاي تاسف دارد كشوري كه 70 درصد آن مسلمان است شاهد جنايت ارتش نسبت به مسلمانان هستيم.
وي با محكوم كردن اين جنايت از مجامع بين المللي خواست پيگير اين جنايت باشد و با عوامل آن برخورد جدي صورت گيرد.
7442/3028