سكوت مجامع بين المللي در برابر جنايت عليه شيعيان مخالف قوانين حقوق بشر است

تبريز - ايرنا - امام جمعه بستان آباد با محكوم كردن جنايات عليه شيعيان و مجروح كردن و دستگيري رهبر شيعيان نيجريه، سكوت مجامع بين المللي در برابر اين جنايت ها را نشان از دوگانگي در برخورد با حقوق بشرعنوان كرد.

حجت الاسلام سيد رضا رضوي در خطبه هاي امروز نماز جمعه بستان آباد، با ياداوري اينكه وقتي در فرانسه عده اي كشته شدند همه مجامع بين المللي در مورد آن موضع گرفتند، وقوع جنايات عليه شيعيان در كشورهاي اسلامي از سوي دشمنان را نشان از اسلام ستيزي و ترس از نفوذ شيعه عنوان كرد.
وي با اشاره به اينكه اسلام ستيزي در صدر برنامه هاي دشمنان اسلام قرار گرفته است، افزود: امروز دشمن با پي بردن به قدرت تخريبي اختلاف، سعي كرده مسلمانان را به جان هم بيندازد.
وي با تاكيد بر لزوم ايجاد وحدت و همبستگي بين مسلمانان دنيا، افزود: امروز بيش از 22 ميليون نفر از مسلمانان آواره شده اند كه نشان از نبود وحدت در بين كشورهاي اسلامي در برابر دشمنان اسلام است.
حجت الاسلام رضوي با اشاره به حوادث صدر اسلام پس از وفات پيامبر اعظم (ص) گفت: مقابله با تفرقه افكني از سوي امام علي (ع) بسياري از مشكلاتي را كه مي توانست جامعه اسلامي را تهديد كند، كنترل كرد.
وي همه اختلاف و مشكلات جوامع اسلامي را ناشي از عدم تمسك و تبعيت از آيات الهي و فرمايشات پيامبر اسلام برشمرد كه بر اتحاد و وحدت بين مسلمانان تاكيد دارد.
وي با اشاره به تحريم هاي ظالمانه و كاهش بهاي نفت ايران، تلاش مسئولان در جهت حفظ ثبات اقتصاد كشور را ستودني و قابل تقدير دانست و گفت:در سالي كه بنام دولت و ملت و همدلي و همزباني نامگذاري شده همه بايد به دولت در جهت گذر از اين مرحله سخت و دشوار كمك كنند و با صرفه جويي و استفاده بهينه از منابع كشور در كنار دولت باشند.
در پايان نماز جمعه امروز نمازگزاران بستان آباد در يك راهپيمائي باشكوه جنايات بر عيله مسلمانان در نيجريه را محكوم كردند.
7239/3071//6183