امام جمعه نوشهر: كشتار شيعيان نيجريه به دليل علاقه آنان به ايران اسلامي است

نوشهر ـ ايرنا ـ امام جمعه نوشهر با اشاره به كشتار شيعيان نيجريه در روزهاي اخير گفت: اين جنايت نه به دليل شيعه بودن آنان، بلكه به دليل علاقه‌مندي شيعيان اين كشور به آرمان‌هاي انقلاب و ايران اسلامي رخ داد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت‌الاسلام والسملمين 'محمود مشايخ' در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته افزود: حكومت فاسد نيجريه با همدستي وهابي‌ها و صهيونيست‌ها يك مثلث شوم بر ضد شيعيان تشكيل داده زيرا از گسترش تشيع در قلب آفريقا وحشت كرده است.
وي اظهار داشت: 60 درصد از جمعيت 170 ميليوني نيجريه، مسلمان و 40 درصد آنان مسيحي هستند و تا پيش از انقلاب اسلامي ايران، تعداد شيعيان در اين كشور بسيار اندك بود.
امام جمعه نوشهر يادآور شد: پيروزي انقلاب اسلامي و ديدار شيخ ابراهيم يعقوب زكزاكي، رهبر شيعيان نيجريه با امام راحل در پاريس منجر به رشد تشيع در اين كشور شد.
حجت الاسلام مشايخ گفت: اكنون در حدود هفت تا 10 ميليون شيعه در نيجريه وجود دارد كه شيفته امام راحل هستند و به آنان خمينيون مي‌گويند.
وي تاكيد كرد: برگزاري راهپيمايي گسترده شيعيان نيجريه در اربعين حسيني عاملي شد تا ارتش اين كشور با حمله به حسينيه شيعيان، اين فاجعه را به وجود آورد.
امام جمعه نوشهر از سكوت مجامع بين‌المللي و مدعي حمايت از حقوق بشر انتقاد كرد و گفت: حتي دولت‌هاي اسلامي نيز واكنش مناسبي نشان ندادند و فقط ايران اسلامي به اين فاجعه اعتراض كرده است.
حجت الاسلام مشايخ در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به آغاز ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان رهبري اظهار داشت: مجلس خبرگان، جايگاه مهمي دارد و نبايد هر كسي وارد آن شود.
وي از نهادهاي مربوط خواست با دقت به وظايف قانوني خود در روند انتخابات مجلس خبرگان رهبري عمل كنند.
امام جمعه نوشهر، مختومه شدن پرونده احتمالات نظامي در فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران (پي ام دي) را در آژانس بين‌المللي انرژي هسته‌اي، پيروي براي همه مردم دانست و تاكيد كرد: اين موفقيت را نبايد به جناح خاصي نسبت داد.
حجت الاسلام مشايخ تصريح كرد: مردم ايران و رهبري آن با 10 سال مقاومت، پيروز واقعي هستند و حال بايد از دولت‌هاي غربي پرسيد كه در اين مدت به چه دليل ايران را تحريم كرديد.
وي به مسئولان يادآور شد: بعد از رفع تحريم‌ها، نسخه اصلي درمان اقتصاد كشور، توجه به اقتصاد مقاومتي است و اين موضوع در وضع فعلي كه بودجه سال 1395 و همچنين برنامه ششم تدوين مي‌شود اهميت بيشتر دارد. ك/2.
7517/ 1602/6097