نمازگزاران جمعه شيراز با انجام راهپيمايي كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كردند

شيراز- ايرنا- نمازگزاران شيراز پس از اقامه نماز جمعه در شبستان امام خميني (ره) حرم مطهر شاهچراغ (ع) در اعتراض به كشتار شيعيان نيجريه با انجام راهپيمايي اين جنايت عليه بشريت را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، نمازگزاران شيرازي باپيمودن خيابان شهيد آيت الله دستغيب تاسه راه نمازي و سردادن شعارهايي، خشم و انزجار خود را نسبت به اقدام جنايتكارانه كشتار شيعيان نيجريه ابراز كردند.
شركت كنندگان در اين راهپيمايي در حالي كه پلاكاردها و دست نوشته هايي در محكوميت كشتار شيعيان در نيجريه در دست داشتند، شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسراييل و مرگ بر وهابي و آل سعود سر مي دادند.
'آل سعود جيره خوار آمريكاست، با قاتلان و صهيونيسم همصداست' از ديگر شعارهاي راهپيمايان بود.
نمازگزاران جمعه شيراز همچنين سكوت مجامع بين المللي مدعي حقوق بشر در قبال جنايات صورت گرفته عليه مسلمانان جهان از جمله كشتار مردم نيجريه را محكوم كردند.
ارتش نيجريه يكشنبه شب (بيست و دوم آذرماه 94) با يورش به منزل مسكوني 'شيخ ابراهيم زكزاكي' رهبر جنبش اسلامي نيجريه، وي را بازداشت كردند و با حمله به حسينيه بقيه الله وابسته به شيعيان اين كشور موجب شهادت يا مجروح شدن صدها نفر شدند كه اين اقدام موجي از خشم شيعيان و مسلمانان آزاده جهان را عليه اين جنايت در پي داشت.ك/2
2027 /6118