آیت الله سیدعلی محمد دستغیب برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری نام نویسی كرد

شیراز- ایرنا- آیت الله سیدعلی محمد دستغیب نماینده مردم فارس در چهارمین دوره مجلس خبرگان رهبری، برای شركت در انتخابات پنجمین دوره این مجلس نام نویسی كرد.

به گزارش دریافتی جمعه ایرنا از ستاد انتخابات شهرستان شیراز، نماینده آیت الله سید علی محمد دستغیب جمعه در دومین روز از زمان نام نویسی داوطلبان عضویت در مجلس خبرگان رهبری، به نمایندگی از وی در فرمانداری شیراز حضور یافت و مدارك مورد نیاز برای داوطلبی در این دوره از انتخابات را ارائه كرد.
پیش از این نماینده حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن موسوی خراسانی امام جمعه آباده جمعه با حضور در ستاد انتخابات شهرستان شیراز داوطلبی خود را برای شركت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری اعلام كرده بود.
گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا از ستاد انتخابات وزارت كشور نیز حاكی است كه حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید قائدی با حضور در این ستاد مستقر در وزارت كشور برای حوزه انتخابیه فارس نام نویسی كرد.
با توجه به برگزاری همزمان دو انتخابات در هفتم اسفند 94، فرمانداری های مركز هر استان به عنوان مركز حوزه انتخابیه انتخابات مجلس خبرگان در آن استان تعیین شده اند.
بر این اساس، نام نویسی و سایر مراحل اجرایی این دوره از انتخابات در حوزه انتخابیه فارس در فرمانداری شهرستان شیراز انجام می شود.
هر یك از داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان می توانند با حضور در یكی از مراكز استان برای شركت در این انتخابات ولو در حوزه انتخابیه دیگر نام نویسی كنند.
فرآیند نام نویسی از داوطلبان عضویت در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز پنجشنبه (بیست و ششم آذرماه 94) در سراسر كشور آغاز شد كه در این روز، نام نویسی در حوزه انتخابیه فارس صورت نگرفت .
نام نویسی برای این انتخابات در ساعت اداری تا روز چهارشنبه دوم دی ماه 94 در سراسر كشور ادامه دارد.
به گفته زین العابدین نیك مرام معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شیراز، پیش بینی می شود كه حدود 15 نفر برای شركت در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان در حوزه انتخابیه فارس ثبت نام كنند.
حوزه انتخابیه فارس پنج نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان جمعه هفتم اسفند 94 در سراسر كشور برگزار می شود.
2027 /6118 / 1876