كمیته حقیقت یاب برای پیگیری جنایات علیه شیعیان نیجریه تشكیل شود

یاسوج - ایرنا - امام جمعه یاسوج گفت: انتظار می رود كه مجامع بین المللی و طرفداران حقوق بشر با تشكیل كمیته حقیقت یاب جنایت های ارتش نیجریه علیه شیعیان این كشور را پیگیری كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علی اصغر حسینی در خطبه های نماز جمعه یاسوج افزود: در صورت مجازات عاملان این جنایت های هولناك از تكرار آن در آینده جلوگیری می شود.
وی بیان كرد: در این جنایت ها ده ها نفر از شیعیان نیجریه كشته و صدها نفر زخمی شدند و علاوه بر آن به علامه سید محمد زكزاكی رهبر شیعیان نیجریه نیز هتك حرمت شد.
حسینی با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آیت الله دكتر محمد مفتح در سال 58 از سوی منافقان، اظهار كرد: این روز به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.
وی عنوان كرد: دو قشر مهم و تاثیرگذار حوزویان و دانشگاهیان همواره زیر ذره بین دشمنان هستند.
حسینی ابراز داشت: دشمنان درصدد ایجاد تفرقه، اختلاف و دودستگی بین حوزویان و دانشگاهیان هستند و چنانچه كمترین جدایی بین این دو قشر ایجاد شود فاجعه بار بوده و كشور را دچار مشكلات متعددی می كند.
امام جمعه یاسوج افزود: حوزویان و دانشگاهیان باید با وحدت روزافزون و خدمت هر چه بیشتر به كشور و مردم این توطئه شوم دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب را خنثی و آنان را مایوس كنند.
حسینی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفند امسال، گفت: مردم كهگیلویه و بویراحمد سعی كنند با كمك عقل، منطق و انجام تحقیق های لازم انتخاب صحیحی داشته و به كاندیداهای متعهد، متخصص، توانمند و كارآمد رای دهند.
وی بیان كرد: نباید رای دادن بر اساس احساسات، فامیل گرایی، باندبازی و یا برای كسب منفعت باشد بلكه با توجه به ملاك ها و معیارهای مشخص انجام شود.
حسینی با تسلیت هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكری (ع)، اظهار كرد: نهم ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام عصر (عج) است و آن حضرت با ظهور خود جهان را پر از عدل و داد می كند.
وی عنوان كرد: دستگاه های اجرایی حوزه راهداری كهگیلویه و بویراحمد شامل اداره كل راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها، جمعیت هلال احمر و پلیس راه این استان در فصول سرد سال با استقرار در جاده های ارتباطی استان به مردم و رانندگان خدمات رسانی می كنند كه قابل تقدیر است.
7535/6162