توصيه امام جمعه بم به هواداران نامزدهاي انتخابات

كرمان - ايرنا - امام جمعه بم از هواداران نامزدهاي انتخابات خواست در چارچوب قانون و با دينداري به تبليغ از نامزد مورد نظر بپردازند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام قاسم دانشي در خطبه هاي نماز جمعه بم با اشاره به فضاي انتخاباتي حاكم بر شهر گفت: متاسفانه هرچه به انتخابات نزديك تر مي شويم بازار بي تقوايي بيشتر رونق مي گيرد.
وي افزود: اين حماقت است كه به خاطر دنياي فردي، آخرت خود را به خطر بيندازيد.
وي تاكيد كرد: نبايد با تبليغات سوء در فضاهاي مجازي، برخي مجالس بي ارتباط با انتخابات را به انتخابات و نامزد، يا مسئول و نهاد خاصي همچون دفتر امام جمعه نسبت داد.
امام جمعه بم از دست اندركاران برگزاري انتخابات و هواداران نامزدها خواست در چارچوب قانون نهايت تلاش خود را براي برگزاري هرچه با شكوه تر انتخابات بكار گيرند.
وي انتخابات را افتخار نظام دانست و بر حضور يكپارچه عموم مردم در اين انتخابات تاكيد كرد.
حجت الاسلام دانشي با بيان اينكه فتنه خط قرمز نظام است گفت: اجازه نمي دهيم برخي افراد مرتبط با فتنه 88 با حضور خود فضاي آرام شهر ولايي بم را در آستانه انتخابات، ملتهب كنند.
وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به بسته شدن پرونده پي. ام. دي افزود: بسته شدن اين پرونده در واقع اثبات سالم بودن فعاليت هاي هسته اي ايران در 12 سال اخير است.
امام جمعه بم بيان كرد: اين موقعيت، فرصت مناسبي براي پرداختن به خواست و تاكيد رهبر بزرگوار، همان اقتصاد مقاومتي و اقتصاد دروني است و مسئولان نبايد تصور كنند كه بعد از تحريم ها همه مشكلات از بين مي رود.
وي گفت: موافق برقراري ارتباط سازنده و آن هم در چارچوب قوانين بين الملل با كشورهاي خارجي هستيم اما نبايد در اين موقعيت به كشوري مصرف كننده كالاهاي خارجي تبديل شويم.
حجت الاسلام دانشي همچنين كشتار شعيان نيجريه را محكوم كرد و از دولتمردان خواست با فعاليت بيشتر ديپلماسي كشور و اقدام در چارچوب قوانين بين المللي اعتراض خود نسبت به كشتار شيعيان نيجريه را اعلام كنند.
وي افزود: به منظور بزرگداشت مقام شهداي شيعه كشور نيجريه يكشنبه شب مجلس عزا در مسجد جامع بم برگزار مي شود.
امام جمعه با گرامي داشت 27 آذر سالروز شهادت آيت الله دكتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: دشمن با اذعان به اهميت حوزه و دانشگاه در كشور، سعي در ايجاد تفرقه بين اين دو را دارد و متاسفانه نگاه دانشجويان به طلاب و برعكس، نگاه مثبتي نيست و بايد اين نگاه ها تغيير كند.
وي تاكيد كرد: حوزه و دانشگاه با توجه به اهداف مقدس نظام متحد باشند و فعاليت كنند.
7427/3028