امام جمعه كوثر: انتظاري از مدعيان حقوق بشر نيست

اردبيل- ايرنا- امام جمعه كوثربا اشاره به كشتار شيعيان در نيجريه و سكوت مجامع جهاني در قبال آن گفت: انتظاري از مدعيان حقوق بشر نيست.

حجت الاسلام عسگربيگي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته كوثر ضمن محكوم كردن اقدام وحشيانه ارتش نيجريه در به خاك و خون كشيدن صدها تن از شيعيان اين كشوراين حركت ها را اقدامي صهيونيستي و آمريكايي دانست كه با هدف ايجاد تفرقه در صفوف شيعه و سني صورت گرفته است.
وي گفت: امت اسلامي و بويژه شيعيان اين حمله وحشيانه را محكوم كرده و از مجامع بين المللي و حقوقي درخواست پيگيري اين مهم را دارند.
وي تصريح كرد: آن چه امروز عليه شيعيان در آذربايجان، نيجريه،عراق و يمن اتفاق مي افتد نشان از پستي دشمنان براي مقابله با شيعه است.
خطيب جمعه كوثرگفت: رسانه ها و مجامع بين المللي كه حادثه فرانسه را به طور گسترده بازتاب مي دادند و آن را محكوم مي كردند اما هم اكنون در باره كشتار شيعيان نيجريه سخني نمي گويند.
وي همچينن به شهادت آيت الله مفتح و هفته وحدت حوزه و دانشگاه اشاره و تصريح كرد: اين دو مركز علمي و ديني دو بال براي پيشرفت كشور و ارتقاي سطح فكر و انديشه است.
حجت الاسلام بيگي گفت: همگرايي و وحدت بسيار خوب بين حوزويان و دانشگاهيان از ضروريات موفقيت در عرصه خدمت گزاري به نظام و مردم است.
سالروز شهادت امام حسن عسگري (ع) و آغاز امامت حضرت مهدي( عج) از ديگر محورهاي خطبه هاي نماز جمعه كوثر بود.
وي در پايان، خود و ديگران را به تقواي الهي دعوت كرد.
همچنين نمازگزاران ولايتمدارشهرستان كوثردراعتراض به كشتار شيعيان مظلوم نيجريه ضمن تجمع درجايگاه نماز جمعه اين شهر راهپيمايي كرده و اين عمل را به شدت محكوم كردند.
شهرستان كوثر به مركزيت شهر گيوي در 85 كيلومتري جنوب اردبيل قرار دارد.
7123/6016