فرداي جامعه تابعي از خروجي دانشگاه هاست

قم- ايرنا- توليت مسجد مقدس جمكران گفت: فرداي جامعه ما تبعي از خروجي دانشگاه هاست لذا بايد به اين مساله توجه ويژه اي شود.

به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي مسجد جمكران ، حجت الاسلام والمسلمين محمد رحيميان در ديدار با رئيس دانشگاه معارف اسلامي قم افزود: آينده نظام و انقلاب بستگي به ميزان اعتقادي و مذهبي خروجي‌هاي دانشگاه دارد.
وي ادامه داد: نظام مبتني بر جامعه اسلامي و جامعه اسلامي مبتني بر فرهنگ اسلامي است و ساختن و پرداختن فرهنگ نيز در دست زمامداران امروز و فرداي مسئولان كشور است و اصولاً مديريت‌هاي نظام نقش اساسي در تحقق و يا عدم تحقق فرهنگ اسلام دارند. توليت مسجد مقدس جمكران با اشاره به اينكه براي مثال در ادارات و سازمان‌هاي وابسته به نظام بيشتر‌ين بدحجابي كارمندان وجود دارد، تصريح كرد: متاسفانه شاهديم برخي مسئولين نسبت به اين موضوع بي تفاوتي نشان مي‌دهند.
رحيميان با بيان اينكه نقش دانشگاه معارف اسلامي سرنوشت ساز در دانشگاه‌ها و فرداي جامعه است، ابراز كرد: روشن است كه مسئله مهدويت و امام زمان (عج) آن نقطه اوجي است كه اگر اعتقاد صحيح به آن شكل بگيرد، دستاوردهاي اساسي را به همراه خواهد داشت.
وي با تاكيد بر اينكه اعتقاد صحيح به امام زمان(عج) معنايش اعتقاد به ولايت، 12 امام و ديگر اصول اعتقادي است، بيان كرد: در صورت عدم شناخت ولايت امام زمان همه چيز انسان گم مي‌شود، چرا كه مهدويت نقطه حساس و اساسي نظام اعتقادي ما است كه از يك طرف ريشه آن به شناخت خدا مي‌رسد و از طرف ديگر نظام اسلامي و ولايت فقيه را تبيين مي‌كند و به همين جهت در بعد پژوهشي و آموزشي هر مقدار در توان است بايد همكاري و همفكري شود تا اين اصل در متون، دروس و آموزش‌هاي ما به صورت عميق تثبيت شود.
رحيميان با اشاره به اينكه در اين مسير هر گونه همكاري بين مسجد مقدس جمكران و دانشگاه معارف اسلامي بسيار مطلوب است، اظهار كرد: استفاده از فضاي مسجد مقدس جمكران و پيوند معنوي افراد در اين مكان مقدس از ويژگي‌هايي است كه مي‌توان به واسطه آن پيوند اساتيد و دانشجويان را با خداي متعال و امام زمان( عج) مستحكم تر كرد.
8146/ 6133/