كميته حقيقت ياب براي پيگيري جنايات عليه شيعيان نيجريه تشكيل شود

ياسوج - ايرنا - امام جمعه ياسوج گفت: انتظار مي رود كه مجامع بين المللي و طرفداران حقوق بشر با تشكيل كميته حقيقت ياب جنايت هاي ارتش نيجريه عليه شيعيان اين كشور را پيگيري كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي اصغر حسيني در خطبه هاي نماز جمعه ياسوج افزود: در صورت مجازات عاملان اين جنايت هاي هولناك از تكرار آن در آينده جلوگيري مي شود.
وي بيان كرد: در اين جنايت ده ها نفر از شيعيان نيجريه كشته و صدها نفر زخمي شدند و علاوه بر آن به علامه سيد محمد زكزاكي رهبر شيعيان نيجريه نيز هتك حرمت شد.
حسيني با اشاره به 27 آذر سالروز شهادت آيت الله دكتر محمد مفتح در سال 58 از سوي منافقان، اظهار كرد: اين روز به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاري شده است.
وي عنوان كرد: دو قشر مهم و تاثيرگذار حوزويان و دانشگاهيان همواره زير ذره بين دشمنان هستند.
حسيني ابراز داشت: دشمنان درصدد ايجاد تفرقه، اختلاف و دودستگي بين حوزويان و دانشگاهيان هستند و چنانچه كمترين جدايي بين اين دو قشر ايجاد شود فاجعه بار بوده و كشور را دچار مشكلات متعددي مي كند.
امام جمعه ياسوج افزود: حوزويان و دانشگاهيان بايد با وحدت روزافزون و خدمت هر چه بيشتر به كشور و مردم اين توطئه شوم دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب را خنثي و آنان را مايوس كنند.
حسيني با اشاره به در پيش بودن انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري در هفتم اسفند امسال، گفت: مردم كهگيلويه و بويراحمد سعي كنند با كمك عقل، منطق و انجام تحقيق هاي لازم انتخاب صحيحي داشته و به كانديداهاي متعهد، متخصص، توانمند و كارآمد راي دهند.
وي بيان كرد: نبايد راي دادن بر اساس احساسات، فاميل گرايي، باندبازي و يا براي كسب منفعت باشد بلكه با توجه به ملاك ها و معيارهاي مشخص انجام شود.
حسيني با تسليت هشتم ربيع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكري (ع)، اظهار كرد: نهم ربيع الاول سالروز آغاز امامت امام عصر (عج) است و آن حضرت با ظهور خود جهان را پر از عدل و داد مي كند.
وي عنوان كرد: دستگاه هاي اجرايي حوزه راهداري كهگيلويه و بويراحمد شامل اداره كل راه و شهرسازي، حمل و نقل و پايانه ها، جمعيت هلال احمر و پليس راه اين استان در فصول سرد سال با استقرار در جاده هاي ارتباطي استان به مردم و رانندگان خدمات رساني مي كنند كه قابل تقدير است.
7535/6162