امام جمعه نايين: وحدت حوزه ودانشگاه باعث اقتدار ملي مي شود

نايين،اصفهان - ايرنا - امام جمعه نايين گفت: وحدت بين دانشگاهيان و حوزويان و وحدت بين نخبگان جامعه باعث پويايي و نشاط و آرامش وخودباوري و اقتدار ملي مي شود.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد علي سجادي در خطبه هاي نماز جمعه نايين در رواق فاطميه امام زاده سلطان سيد علي(ع) با بزرگداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه و گراميداشت ياد شهيد مفتح افزود: وحدت حوزه و دانشگاه بسيار ارزشمند مي باشد زيرا اساس پيروزي و تداوم انقلاب بوده و موجب انسجام مردم ايران است.
وي اضافه كرد: وحدت اين دو نهاد به معناي تبديل شدن دانشجو و طلبه به همديگر نيست، بلكه به اين معناست كه اين دو قشر وحدت هدف داشته باشند.
امام جمعه نايين با يادآوري اينكه ادامه دادن مبارزه انقلابي تا وجود حتي يك مظلوم در جهان آرمان امام خميني(ره) بود، ادامه داد: اين آرمان بايد محور مشترك روحانيون و دانشجويان باشد.
وي اظهار كرد: ايران در طول تاريخ بويژه بعد از اسلام مهد رشد علم و توسعه فناوري و داراي توان بسيار فكري، فلسفي و علمي بوده و ابو علي سينا، رازي ها، بيروني ها و صدها چهره بي نظير ديگر در تاريخ بشريت تربيت كرده كه همه اين چهره ها در نتيجه آميخته بودن با علوم ديني و اسلامي بوده است.
حجت الاسلام سجادي با بيان اينكه امروز يكي از نيازهاي اساسي مسلمانان، ايجاد وحدت و همدلي در جهان اسلام است، اظهار كرد: دشمنان براي ضربه زدن به مسلمانان در كشورهاي اسلامي تفرقه ايجاد مي كنند.
امام جمعه نايين افزود: دشمنان با پول برخي از كشورهاي مسلمان اسلحه و مهمات گروههاي تكفيري و تروريستي در جهان اسلام را تامين مي كنند و با ايجاد جنگ و جنايت در كشورهاي اسلامي درصدد ايجاد تفرقه بين مسلمانان و اسلام هراسي در جهان هستند.
وي در ادامه با اشاره به كشتار شيعيان مظلوم نيجريه، اين اقدام را در راستاي اهداف رژيم صهيونيستي و با حمايت مالي و تبليغاتي برخي كشورهاي عربي دانست و گفت: كشتار بي رحمانه بيش از 500 انسان مظلوم و بيگناه و دفن آنها در گورهاي دسته جمعي در برابر چشم مدعيان حقوق بشر رخ داد.
امام جمعه نايين افزود: اگر اين جنايت در اروپا اتفاق افتاده بود، مدعيان به اصطلاح حقوق بشر، گوش فلك را كر كرده بودند.
حجت الاسلام سجادي با تبريك روز حمل و نقل و راهداري، حمل و نقل را نماد تحرك و پويايي اقتصاد كشور دانست و اين روز را به تلاشگران اين عرصه تبريك گفت.
وي همچنين به شهادت امام حسن عسكري و آغاز امامت حضرت مهدي(عج) اشاره كرد و گفت: بايد سيره و زندگي اين ائمه سرمشق زندگي همه قرار گيرد.
امام جمعه نايين با تبريك سالروز آغاز امامت حضرت ولي عصر (عج) در نهم ربيع الاول گفت: مهمترين وظيفه شيعيان در عصر غيبت صبر و انتظار فرج است كه مقصود از صبر سكوت و كاري به كار سياست و دنيا نيست بلكه اين صبر به معني استقامت و ايستادگي است.
وي افزود: اين صبر يعني انسان يا جامعه حركت، پويايي و انقلابي گري داشته باشد چرا كه سكوت در مقابل جريان هاي مخالف مشكل و هزينه در بردارد.
حجت الاسلام سجادي ادامه داد: شيعيان در عصر غيبت بايد جهاد كنند و بي تفاوت نباشند و انتظار فرج نيز در كلمه صبر معني مي شود؛ شيعيان بايد انتظار سازنده داشته باشند و براي ظهور منجي عالم زمينه سازي كنند.
شهرستان نايين در 140 كيلومتري شرق اصفهان قرار دارد.
ت 7136/ 2093