۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۵۹
کد خبر: 81883689
۰ نفر
همايش وحدت در مريوان برگزار شد

سنندج- ايرنا- همايش وحدت روز جمعه با حضور علماي اهل تشيع و تسنن شهرستان مريوان برگزار شد.

به گزارش ايرنا يكي از روحانيون منطقه در اين همايش گفت: رژيم صهيونيستي جنايتكار و دشمنان قسم خورده ايران اسلامي با آگاهي از اين مطلب كه اسلام براي زندگي بشريت برنامه دارد سعي در حذف انديشه هاي اسلامي در عرصه هاي مختلف دارد.
حجت الاسلام حامد احمدي خاطر نشان ساخت: طنين انديشه انقلاب اسلامي در سطح جهان اسلام، احياء مذهب و به راه انداختن جنبش‌هاي اسلامي بود است.
وي با اشاره به اين مطلب كه استقلال، آزادي و مردم‌سالاري ديني از دستاوردهاي مهم انقلاب اسلامي در ايران است كه با تكيه بر انديشه ولايت فقيه به رهبري امام خميني(ره) به وجود آمده است گفت: با اين تحول مهم مردم ايران كه هزاران سال در زيرسلطه استبداد بودند رهايي يافتند.
وي اظهار داشت: علماي ديني، در ميان مردم نفوذي بسيار ديرپا و مستحكم داشتند، چون خواستگاه علما از ميان اقشار مختلف بوده است و هرگز علما و روحانيون از مردم دور نبوده اند.
وي با تاكيد بر اين نكته كه بيداري اسلامي در قرن اخير سبب رشد آگاهي مسلمانان نسبت به دين و توجه آن ها به احكام اسلامي و بازيابي عزت و هويت اسلامي در جهان شده است، افزود: يكي از دستاوردهاي مهم بيداري اسلامي، احيا وحدت اسلامي و برقراري پيوند و ارتباط هرچه مستحكم تر شيعيان و اهل سنت است.
در حاشيه اين همايش نمايشگاه جنايات سلفيت و وهابيت در جهان اسلام در مجتمع فرهنگي ارشاد اسلامي مريوان برگزار شد.
مريوان در 130 كيلومتري غرب سنندج واقع شده است.
7451/1904