امام جمعه كرج:كشتار شیعیان نیجریه قلب انسان های آزاده را به درد آورد

كرج – ایرنا – امام جمعه كرج كشتار شیعیان نیجریه ای توسط نظامیان و نیروهای امنیتی این كشور را فاجعه ای عظیم دانست كه قلب هر انسان آزاده ای را به درد آورده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه های امروز نماز جمعه كرج، با تاكید بر این كه مسئولان كشور باید نسبت به كشتار شیعیان نیجریه عكس العمل مناسب و به جا نشان دهند، گفت: كشتار شیعیان نیجریه، مردم نارداران در جمهوری آذربایجان و مسلمانان سوریه در راستای شیعه هراسی است كه در دستور كار دشمنان اسلام قرار دارد.
وی با بیان اینكه سران تركیه، قطر، عربستان و برخی كشورهای منطقه عامل استكبار در منطقه هستند، اظهار داشت: رژیم آل سعود برای تبلیغ تكفیری ها و تبلیغ شیعه هراسی فقط 100 شبكه تلویزیونی ایجاد كرده است.
نماینده ولی فقیه در استان البرز رژیم صهیونیستی، آمریكا و عربستان را مصداق بارز ظلم، ستم، فساد،خون ریزی و جنایت در جهان معرفی و خاطر نشان كرد: مثلث شوم آمریكا، صهیونیسم و وهابیت مدیریت فجایع امروز جهان را به عهده دارند.
وی با تاكید بر این كه تفكر اهل بیت (ع) و شیعه بر استكبار ستیزی و ظلم ستیزی استوار است، گفت: سبك زندگی شیعه یرگرفته از دستورات الهی، اهل بیت (ع) به ویژه فرمایشات ظلم ستیزانه امام حسین (ع) بنا شده و كسی كه در مكتب امام حسین (ع) رشد و نمو كند، دشمن ستیز است.
حسینی همدانی با بیان این كه امام حسین (ع) اصول آزاده زیستی و زندگی شیعه را در كنار دیگر اهل بیت (ع) برای شیعیان ترسیم كرده است، افزود: شیعیان در هر نقطه جهان كه زندگی كنند با ظلم و ستم مبارزه كرده و هرگز زیر بار ظلم نمی روند.
** گفتمان شیعه انگلیسی و اسلام آمریكایی برای مسلمانان مضر است
امام جمعه كرج در ادامه گفتمان شیعه انگلیسی و اسلام آمریكایی را برای مسلمانان مضر است و تاكید كرد: یرخی از مسلمان نماها امروز در شبكه های تلویزیونی خود كه با پول دستگاههای جاسوسی غربی – صهیونیستی تامین می شود به دنبال فتنه انگیزی بوده و در صدد تضعیف شیعه و اسلام هستند ولی هیچگونه اقدامی در مقابله با دشمنان اسلام نمی كنند.
** مردم با بصیرت وارد كارزار انتخابات شوند
وی با بیان این كه كار انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در كشور كلید خورده است، اظهار داشت: همه ما باید مراقب برخی حركت ها در دو انتخابات هم زمان باشیم و همانگونه كه مردم با بصیرت وارد عرصه انتخابات می شوند دستگاههای اجرایی و نظارتی هم باید امین مردم بوده و به وظیفه خود درست عمل كنند.
** وحدت حوزه و دانشگاه باعث پیشرفت جامعه
حسینی همدانی با تاكید بر این كه وحدت حوزه و دانشگاه باعث پیشرفت جامعه می شود، بیان داشت: مراد از وحدت، وحدت ساختاری نیست بلكه منظور آن است كه نخبگان جامعه به یك آرمان عمل كرده و موجب پیشرفت تمدن جامعه شوند.
امام جمعه كرج گفت: وحدت فقط مربوط به حوزه و دانشگاه نیست، بلكه كل جامعه را شامل می شود. از این رو همه مردم و گروه ها باید با هم مهربان بوده و وحدت داشته باشند.
وی ادامه داد: الگویی كه جمهوری اسلامی به جهان ارایه داد، وحدت و زیربار ظلم نرفتن در مقابل دشمنان بود.
1535/6156