امام جمعه موقت اصفهان: جدايي حوزه و دانشگاه از خيانت هاي استكبار بود

اصفهان- ايرنا- امام جمعه موقت اصفهان و مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي آزاد اسلامي استان اصفهان گفت: يكي از خيانت هاي استكبار جدا كردن حوزه و دانشگاه بود تا دل و دين دانشگاهيان و طلاب را هم از هم جدا كنند.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام و المسلمين سيد مجتبي ميردامادي در نماز عبادي سياسي جمعه اصفهان با اشاره به سالروز شهادت آيت الله دكتر مفتح و نامگذاري اين روز با عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: اين شخصيت مبارز نماد علم و دين را سال 1358 در دانشگاه ترور كردند اما هدف و حركت او همچنان زنده مانده است.
وي ادامه داد: وحدت حوزه و دانشگاه يعني اينكه دانشجوي علوم فيزيك و هسته اي به همراه طلبه قرآن و حديث و اصول فقه در دانشگاه در كنار يكديگر به تحصيل علم و دين بپردازند.
وي اظهار كرد: علما بايد در دانشگاه ها حضور داشته باشند و علوم الهيات را در دانشگاه تزريق كنند تا فارغ التحصيلاني متدين و متعهد داشته باشيم.
امام جمعه موقت اصفهان تصريح كرد: علم و ايمان و معنويت عامل پيشرفت بشريت هستند و خشونت مردم هركشوري كه از لحاظ علوم مادي پيشرفته اند اما ايمان ندارد خشونتش از همه بيشتر خواهد بود.
وي با اشاره به روز ملي مبارزه با خشونت در هفته آينده افزود: نبايد جوانان انقلابي را افراطي تلقي كرد بلكه انسان مومن بايد در مقابل ظالم و بي دينان خشن باشد و در مقابل خوبان، مهربان باشند.
وي همچنين به سالروز شهادت امام حسن عسگري (ع) و آغاز امام حضرت ولي عصر (عج) اشاره كرد و گفت: امروزه همه مردم و دانشمندان و علماي جهان به اين نتيجه رسيده اند كه يك منجي و مصلح، دنيا را از ظلم و ستم نجات خواهد داد.
حجت الاسلام ميردامادي با اشاره به كشتار شيعيان مظلوم نيجريه ، افزود: : جنايات رژيم صهيونيستي، آل سعود، وهابيت و سلفي ها اين بار در يك كشور آفريقايي توسط ارتش خائن نيجريه با حمله به يك حسينيه نمايان شد و در اين جنايت شيعيان را به خاك و خون كشيدند.
وي ريشه اين جنايت را آمريكا، رژيم صهيونيستي و آل سعود مزدور وابسته به آنها دانست و افزود: آمريكا هرچه مكر و جنايت دارد انجام دهد اما بداند و مطمئن باشد كه آينده شيعه به دست ولي عصر (عج) است.
وي خطاب به آل سعود و رژيم صهيونيستي نيز گفت: سرنوشت شما همانند سرنوشت صدام جنايتكار است.
پ1662/7135/ 2093