وحدت حوزه و دانشگاه قرار دادن تخصص و تعهد در كنار يكديگر است

كيش - ايرنا - امام جمعه كيش بر ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه تاكيد كرد و گفت: اين وحدت بدان معناست كه علم ، تجربه،تخصص ، و تعهد با تمام ظرفيت ها در كنار هم قرار گيرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، حجت الاسلام حسن عليدادي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته كيش با تاكيد بر رعايت تقواي الهي در تمامي امور زندگي افزود: وحدت يعني اينكه همه نيروهاي مومن ، مخلص و متعهد و هم جهت با هم همراه باشند و براي عمران و آباداني كشور تلاش كنند.
وي گفت :حوزه و دانشگاه بايد همراه و همصدا و در جهت سازندگي كشور از نيروهاي خود به بهترين شكل ممكن بهره گيرد تا بتوانند با اين همدلي و همراهي از روزهاي سخت به راحتي عبور كنند .
خطيب جمعه كيش به روز ملي مبارزه با خشونت و افراطي گري در جهان اشاره كرد و اظهار داشت : اگرچه اين روز به مبارزه با خشونت نامگذاري شده است اما امروز جهان غرق خشونت و افراطي گري شده است .
وي به نمونه هايي از خشونت و افراطي گري در كشورهاي يمن و نيجريه اشاره كرد و گفت : اين خشونت ها به حدي است كه به راحتي شيعيان و مسلمانان را قتل عام مي كنند و دنيايي كه در آن شعار مبارزه با خشونت و افراطي گري داده مي شود در مقابل اين جنايت ها و فجايع سكوت اختيار كرده است .
حجت الاسلام عليدادي يكي ديگر از خشونت ها و افراطي گري ها را در يمن عنوان كرد و گفت : كساني كه خود را خادم الحرمين مي دانند بر سر مردم مظلوم يمن بمب مي ريزند و كودكان و زنان را به خاك و خون مي كشند اين يعني خشونت و ترويج افراطي گري .
امام جمعه كيش اظهار داشت : برخي حكام خائن غير مردمي كه براي هوا پرستي حكومت ها را در اختيار گرفته اند نوكر ابر قدرت ها هستند و انها اين جنايت ها را براي بقا خود و حكومت در جغرافياي جهان اسلام انجام مي دهند.
وي در بخشي ديگر از خطبه هاي نماز جمعه كيش به وقايع اخير در نيجريه و قتل عام شيعيان اين كشور اشاره كرد و گفت : رهبر شيعيان نيجريه فردي مبارز است كه در دفاع از آزادي سه فرزند خود را از دست داده است ، وضعيت وي و خانواده اش مشخص نيست ، اين يعني خشونت و افراطي گري.
وي شهادت امام حسن عسكري (ع) و همچنين شهادت آيت الله مفتح را تسليت گفت.
نماز جمعه اين هفته كيش با حضور مردم متدين، مديران و مسئولان سازمان منطقه آزاد در مسجد خاتم الانبيا(ص) اين جزيره برگزار شد.
محمد سعيد تسليمي قائم مقام وزير علوم ، تحقيقات وفناوري كه براي حضور در سومين جشنواره هفته پژوهش و فناوري به كيش سفر كرده است در مورد وحدت حوزه و دانشگاه سخناني ايراد كرد.
1630**1641