امام جمعه گرگان: دانشگاه به روحانياني چون شهيدان مفتح، مطهري و بهشتي نياز دارد

گرگان - ايرنا - امام جمعه گرگان و نماينده ولي فقيه در استان گلستان گفت: امروز براي تقويت هر چه بيشتر وحدت، دانشگاهها بيش از هر زماني به روحانيت انديشمند همچون شهيدان مطهري، مفتح و بهشتي نياز دارد.

به گزارش خبرنگار ايرنا آيت الله سيدكاظم نورمفيدي در خطبه هاي نمازجمعه امروز گرگان گفت: حضور فعال چنين انديشمنداني در دانشگاه مي تواند آنچه را كه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي و رهبر معظم انقلاب براي وحدت حوزه و دانشگاه تاكيد فراوان داشته و دارند، تحقق يابد زيرا جامعه نفع فراوان از آن مي برد.
عضو مجلس خبرگان رهبري اضافه كرد: توصيه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي شهيدان مطهري و مفتح را به دانشگاه فرستاد و اين شهدا دغدغه نسل جوان و چگونه سخن گفتن و ارتباط با دانشجو را مي شناختند.
آيت الله نورمفيدي با تسليت فرارسيدن 27 آذر سالروز شهادت دكتر مفتح در سال 1358 كه به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاري شده است، افزود: اين روحاني عالم بر علوم حوزوي و دانشگاهي بود، شخصيتي كه توانست ميان دين و علم و آگاهي و دانش، يكپارچگي به وجود آورد.
خطيب نمازجمعه گرگان اضافه كرد: شهيدان مطهري و مفتح واقعا دانشگاه را منقلب كردند، دانشگاهي كه نظام شاهنشاهي سعي مي كرد از اين فضا براي جدايي دانشگاه و حوزه استفاده كند.

*دنيا بايد جنايات عليه شيعيان در كشور نيجريه را محكوم كند
آيت الله نورمفيدي در ادامه به جنايات اخير ارتش نيجريه در كشتار و زخمي كردن شماري از شيعيان اين كشور در آيين عزاداري امام حسين (ع) اشاره كرد و گفت: دنيا نسبت به اين جنايات بي تفاوت نبوده و بايد آن را محكوم كند.
امام جمعه گرگان از مجامع بين المللي بويژه ملل اسلامي درخواست كرد به جد پي گير جنايات عليه مسلمانان نيجريه و برخورد با مسببان آن باشند.
در دو حمله اخير نظاميان نيجريه به خانه شيخ ابراهيم زكزكي رهبر شيعيان نيجريه و حسينيه بقيه الله در شهر زاريا، علاوه بر همسر و پسر وي، شمار ديگري از مسلمانان به خاك و خون كشيده شدند.

*تجليل گلستاني ها از شهيد محمد جواد تندگويان و شهداي وزارت نفت
خطيب نماز جمعه گرگان گفت: مردم اين خطه از كشورمان در سالروز بازگشت پيكر مطهر شهيد تندگويان وزير نفت مصادف با 29 آذر از اين شهيد و هزار و 55 شهيد والامقام اين وزارتخانه در دوران دفاع مقدس طي آيين ويژه تجليل خواهند كرد.
آيت الله نورمفيدي افزود: وزارت نفت موسسه اقتصادي در كشور است كه كاركنان آن براي انقلاب هزار و 55 شهيد و شماري جانباز و آزاده تقديم كرده اند و نقش موثر خود را در پيروزي انقلاب با اعتصاب عليه رژيم شاهنشاهي و فلج كردن اين رژيم به خوبي نشان دادند.
امام جمعه گرگان اضافه كرد: در زمان انقلاب به ويژه دوران دفاع مقدس كاركنان وزارت نفت علاوه بر حضور در جنگ تحميلي، صادرات نفت را براي كشور پي گرفتند تا ملت در آن برهه دچار مشكل نشود.
آيت الله نورمفيدي همچنين به حفاري در استان گلستان براي اكتشاف نفت و گاز اشاره كرد و گفت: انشاء الله اين حفاري كه در هفته اخير آغاز شده است به نتيجه خوبي برسد و براي توسعه استان موثر باشد.
نماينده ولي فقيه در گلستان همچنين با تسليت شهادت امام حسن عسكري (ع) در سال 260 هجري قمري گفت: روز نهم ربيع الاول دو حادثه مهم اتفاق افتاد كه يكي شهادت امام عسكري (ع)، دوم آغاز امامت امام عصر (ع) است.
آيت الله نورمفيدي پيشاپيش 12 ربيع الاول مصادف با پنجشنبه سوم دي آغاز هفته وحدت را به همه مسلمانان تبريك گفت و افزود: ما مسلمانان هرچه داريم از پيغمبر گرامي اسلام است.
6204/6203 / 1876