بايد از ترفند دشمنان در اختلاف افكني بين حوزه و دانشگاه غافل نشويم

اسفراين - ايرنا- امام جمعه اسفراين گفت: بايد از ترفند دشمنان در اختلاف افكني بين حوزه و دانشگاه غافل نشويم زيرا كه آن ها نمي خواهند وحدت بين اين دو حوزه باشد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام قدير محمديان در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان اسفراين با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: همان گونه كه رهبر كبير انقلاب گفته اند بايد تلاش كنيم كه وجهه ديني در دانشگاه ها افزايش يافته و از نقشه هاي دشمن در برهم زدن دوستي حوزه و دانشگاه غافل نشويم.
وي همچنين با بيان اينكه رئيسان حوزه و دانشگاه شهرستان بايد باهم تفاهم و همگرايي داشته باشند خواستار تشكيل دفتر نمايندگي ولي فقيه در دانشگاه هاي شهرستان اسفراين شد.
وي با اشاره به سالروز آغار ولايت امام زمان (عج) در اين ماه گفت: امام زمان عصاره همه انبياو اوليا است و ما بايد به گونه اي خود را بسازيم كه در زمان ظهور جزو مرددين در پيوستن به وي نباشيم.
محمديان افزود: برهمه لازم و تكليف است كه در منابر و سخنراني ها ي خود در باره شخصيت والاي حضرت مهدي (عج) درست تفسير كنند و چهره اي صحيح از امام زمان را در جامعه ارائه دهند.
امام جمعه اسفراين كشتار شيعيان نيجريه را محكوم كرد و افزود: استكبار و دشمنان بدانند كه با اين عمل وحشيانه شيعيان نيجريه را جهاني كردند .
وي همچنين با اشاره به آغاز ثبت نام كانديداهاي مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: نظارت در انتخاب در اصل بر عهده مردم است و هيات اجرايي نيز از ميان مردم هستند كه در شهرستان اسفراين نيز افراد خوبي انتخاب شده اند و باور داريم كه آنها عقبي خود را فداي دنياي نمي كنند.
شهرستان 127 هزار نفري اسفراين د ر60كيلومتري اسفراين د ر60كيلومتري بجنورد مركز خراسان مشالي قرار دارد .
7189 / 6042