امام جمعه موقت اصفهان: جدایی حوزه و دانشگاه از خیانت های استكبار بود

اصفهان- ایرنا- امام جمعه موقت اصفهان و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: یكی از خیانت های استكبار جدا كردن حوزه و دانشگاه بود تا دل و دین دانشگاهیان و طلاب را هم از هم جدا كنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در نماز عبادی سیاسی جمعه اصفهان با اشاره به سالروز شهادت آیت الله دكتر مفتح و نامگذاری این روز با عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه افزود: این شخصیت مبارز نماد علم و دین را سال 1358 در دانشگاه ترور كردند اما هدف و حركت او همچنان زنده مانده است.
وی ادامه داد: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی اینكه دانشجوی علوم فیزیك و هسته ای به همراه طلبه قرآن و حدیث و اصول فقه در دانشگاه در كنار یكدیگر به تحصیل علم و دین بپردازند.
وی اظهار كرد: علما باید در دانشگاه ها حضور داشته باشند و علوم الهیات را در دانشگاه تزریق كنند تا فارغ التحصیلانی متدین و متعهد داشته باشیم.
امام جمعه موقت اصفهان تصریح كرد: علم و ایمان و معنویت عامل پیشرفت بشریت هستند و خشونت مردم هركشوری كه از لحاظ علوم مادی پیشرفته اند اما ایمان ندارد خشونتش از همه بیشتر خواهد بود.
وی با اشاره به روز ملی مبارزه با خشونت در هفته آینده افزود: نباید جوانان انقلابی را افراطی تلقی كرد بلكه انسان مومن باید در مقابل ظالم و بی دینان خشن باشد و در مقابل خوبان، مهربان باشند.
وی همچنین به سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و آغاز امام حضرت ولی عصر (عج) اشاره كرد و گفت: امروزه همه مردم و دانشمندان و علمای جهان به این نتیجه رسیده اند كه یك منجی و مصلح، دنیا را از ظلم و ستم نجات خواهد داد.
حجت الاسلام میردامادی با اشاره به كشتار شیعیان مظلوم نیجریه ، افزود: : جنایات رژیم صهیونیستی، آل سعود، وهابیت و سلفی ها این بار در یك كشور آفریقایی توسط ارتش خائن نیجریه با حمله به یك حسینیه نمایان شد و در این جنایت شیعیان را به خاك و خون كشیدند.
وی ریشه این جنایت را آمریكا، رژیم صهیونیستی و آل سعود مزدور وابسته به آنها دانست و افزود: آمریكا هرچه مكر و جنایت دارد انجام دهد اما بداند و مطمئن باشد كه آینده شیعه به دست ولی عصر (عج) است.
وی خطاب به آل سعود و رژیم صهیونیستی نیز گفت: سرنوشت شما همانند سرنوشت صدام جنایتكار است.
پ/7135/ 2093