28 آذر در تاريخ ايرانشهر فراموش نشدني است

زاهدان- ايرنا- امام جمعه ايرانشهر با اشاره به سالروز تبعيد مقام معظم رهبري از سوي رژيم ستم شاهي به ايرانشهر در سال 56 گفت: 28 آذر يكي از بهترين روزهاي به ياد ماندني براي مردم اين شهرستان است زيرا مفتخر به ميزباني از شخصيتي گرانقدر شدند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد شجاع الدين ابطحي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته ايرانشهر اظهار داشت: رژيم ستم شاهي به خيال باطل خود يوسف را به ته چاه انداخت اما نمي دانست كه يوسف زقعر چاه برآيد و به آسمان رسد.
وي با اشاره به اينكه مردم شهرستان ايرانشهر در آن دوران چند ماهي مفتخر به ميزباني از مقام معظم رهبري بودند،افزود: مردم رئوف و مهربان ايرانشهر فردا به پاس آن دوران با برگزاري همايش خورشيد ولايت ، بار ديگر وفاداريشان را به نظام و ولايت ابراز مي كنند.
امام جمعه ايرانشهر افزود: حجت الاسلام راشد يزدي كه در دوران تبعيد مقام معظم رهبري در اين شهرستان مدتي همراه ايشان بود مهمان ويژه مراسم فرداست.
حجت الاسلام ابطحي با محكوم كردن كشتار شيعيان در نيجريه گفت: فاجعه منا اين بار در نيجريه تكرار شد و وهابيون عربستان سعودي كه نتوانستند در اربعين حسيني (ع) در عراق به اهدافشان برسند در نيجريه با كشتار مسلمانان زهرشان را ريختند.
امام جمعه ايرانشهر با تاكيد بر اينكه داعش دست پرورده صهيونيست هاست، وحدت و همبستگي را مهمترين نياز مسلمانان دانست و افزود: يكي از دردهاي امت اسلامي اين است كه هنوز دشمن خود را نشناخته اند.
حجت الاسلام ابطحي شناختن شگردها و ترفندهاي دشمن را تنها راه موفقيت امت اسلامي دانست.
وي با انتقاد از برخي كم توجهي ها به تاكيدات مقام معظم رهبري بر افزايش جمعيت تصريح كرد: متاسفانه با وجود تذكرات مقام معظم رهبري در خصوص افزايش جمعيت هنوز هيچ گونه حركتي در اين راستا انجام نشده است.
7314 / 7322 / 6081