امام جمعه رضوانشهر: هفته وحدت متعلق به همه ملت ايران و نظام اسلامي است

رشت - ايرنا - امام جمعه شهرستان رضوانشهر با بيان اينكه رمز وحدت در روح انسان هاي ديندار و با ايمان وجود دارد، گفت: هفته وحدت، متعلق به همه ملت ايران و نظام اسلامي است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين هادي حبيبي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته رضوانشهر با اشاره به موضوعات مختلف و در پيش بودن هفته وحدت گفت: وجود پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) وحدت آفرين است و رمز وحدت در روح انسان هاي ديندار و با ايمان وجود دارد.
وي افزود: مواظب باشيم جلسات هفته وحدت، آلوده به تبليغات افراد و گروه ها نشود چون هفته وحدت، متعلق به همه ملت ايران و نظام اسلامي است و مبتكر آن هم حضرت امام (ره) است.
امام جمعه رضوانشهر در خصوص انتخابات و نامزدهاي انتخاباتي هم گفت: ما براي تمام كساني كه براي انتخابات ثبت نام مي كنند و توسط شوراي نگهبان تاييد مي شوند و خود را در معرض آراء مردم قرارمي دهند، احترام قائل هستيم.
حجت الاسلام حبيبي ضمن اشاره به بي طرفي در امر انتخابات بيان كرد: طرفدار هيچكس نيستيم و اين تريبون متعلق به ولايت و نظام اسلامي است و بلندگوي ولايت هستم و تبيين رهنمودهاي ولايت و امام و رهبري وظيفه ماست.
وي در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه نيز گفت: اگر حوزه و دانشگاه با هم باشند، دشمنان در زمينه ايجاد تفرقه موفق نخواهند بود.
امام جمعه رضوانشهر در ادامه ضمن اشاره به حمله تروريستي در نيجريه افزود: زاكزاكي شخصيتي بسيار معتدل است كه عامل وحدت بوده، هم شيعيان ايشان را قبول دارند و هم اهل سنت و جالب اينكه در كشورهاي اطراف نيجريه هم محبوبيت دارد.

* فرماندار رضوانشهر نيز در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه مركز شهرستان، رعايت بيطرفي را مهمترين اصل در برگزاري انتخابات دانست و گفت: دولت تدبير و اميد و ستادهاي انتخاباتي شرايط را براي حضور همه سلايق سياسي در اين انتخابات فراهم مي كنند.
حميدرضا امام پناهي اظهار داشت: طبق دستور رئيس جمهوري، وزارت كشور و استاندار گيلان در خصوص برگزاري انتخاباتي بدون حاشيه و سالم، انشاالله بگونه اي اقدام خواهد شد كه همه جريان هاي سياسي در چارچوب قوانين نظام در اين انتخابات حضور داشته باشند.
وي با اشاره به اين مطلب كه ما حافظ و امانتدار راي مردم هستيم، گفت: برگزاري انتخابات سالم، شفاف، با نشاط و با حضور حداكثري مردم ، هدف اصلي دولت تدبير و اميد است و براي تحقق اين هدف مهم، مهمترين اصل رعايت بيطرفي توسط مجريان انتخابات است.
امام پناهي ملاك عمل عوامل اجرايي برگزاري انتخابات را قانون ذكر و اضافه كرد: شاخص قانون، اصل بيطرفي، رعايت عدالت و صداقت و اعتماد تا پايان انتخابات در ستاد انتخابات فرمانداري و مجريان اين امر در رضوانشهر و پره سر است.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعيت در 70 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده است.ك/2
7293/2007