امام جمعه چابهار: حوزه و دانشگاه دو بال توسعه ايران اسلامي هستند

چابهار - ايرنا - امام جمعه چابهار در جنوب سيستان و بلوچستان با گراميداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: حوزه هاي علميه و دانشگاه ها دو بال توسعه ايران اسلامي هستند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيدمحمد موسوي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته چابهار اظهار كرد: فعاليت و عملكرد حوزه و دانشگاه در كشور خوب است و در كنار هم خدمات خوبي در آباداني مناطق مختلف و تربيت نيروي انساني انجام مي دهند.
وي گفت: با يكدلي و وحدت مي توان امور را پيشبرد و در انجام كارهاي مختلف و برنامه ها موفق بود.
وي كشتار مسلمانان نيجريه را محكوم كرد و افزود: دشمنان اسلام كه تنها به منافع خودشان مي انديشند با راه اندازي جنگ و خونريزي در ميان مسلمانان مي خواهند ضمن نابودي اسلام منابع كشورهاي اسلامي را غارت كنند و به اهداف شومشان برسند.
امام جمعه چابهار در بخش ديگري از خطبه هاي نماز با تاكيد بر تسهيل در اجراي سنت حسنه ازدواج بيان كرد: مساعدت هاي لازم و فراهم كردن امكانات مورد نياز براي برگزاري ازدواج آسان جوانان از جمله كارهاي خير و خداپسندانه اي است كه مي تواند بسياري از مشكلات زوج هاي جوان را حل كند.
وي افزود: خانواده ها نبايد براي برگزاري مراسم ازدواج هزينه هاي سنگين و سختگيري هاي بي موردي در نظر گيرند.
حجت الاسلام موسوي با تاكيد بر تسريع در اجراي طرحهاي عمراني و توسعه و پيشرفت منطقه گفت: مسئولان در گذشته با وجود مشكلات فراوان با كار جهادي اقدام به اجراي طرح هاي مختلف به ويژه راهسازي كرده و خدمات شاياني به مردم ارائه مي كردند و مشكلات را به حداقل مي رساندند، اميد است فرهنگ جهادي همچنان برجامعه حكمفرما و راهگشاي مشكلات باشد.
2077/6081/3043