مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه هاي خوزستان:وحدت حوزه و دانشگاه لازمه جامعه اسلامي است

اهواز- ايرنا- مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي خوزستان وحدت حوزه و دانشگاه را لازمه جامعه اسلامي دانست و گفت:پژوهش هاي مشتركي بين انديشمندان حوزه و دانشگاه انجام شده اما هنوز تا مقصد نهايي فاصله زيادي داريم.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيدمحسن شفيعي در سخنراني پيش از خطبه هاي نماز جمعه اهواز در مصلاي مهديه امام خميني (ره) با بيان اينكه دين بزرگترين مشوق علم و دانش است و پيامبران مشوق علم و علما بودند افزود:خط جدايي بين حوزه و دانشگاه توطئه شيطاني غرب بود تا دل هاي علما و بزرگان را از هم دور كند.
وي افزود: امام بزرگوار از همان دهه 40 خطر اين تفرقه را تذكر داده و فرمودند كه اقشار مردم بايد با هم متحد باشند و در اين راستا وحدت حوزه و دانشگاه يك امر تعيين كننده است.
شفيعي گفت:جامعه اسلامي بدون حوزه شكل نمي گيرد كما اينكه در عرصه علم نيز جامعه به دانشگاه نياز دارد چرا كه نظام اسلامي متولي سعادت ، نجات و رشد دين و دنياي مردم است لذا نظام اسلامي براي رسيدن به اين اهداف به حوزه و دانشگاه نياز دارد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي استان خوزستان ادامه داد:امروز به لطف خدا پيشرفت هاي علمي دانشمندان ما مورد تصديق دوست و دشمن قرار گرفته است و جمهوري اسلامي ايران مهد هزاران عالم و دانشمند در حوزه هاي مختلف است.
وي يادآور شد: حوزه هاي علميه ما پاسخگوي بسياري از پيچيدگي هايي هستند كه در گذشته مطرح نبودند و امروز نسل و جرياني از دانشمندان و دانش پژوهان براي اعتلاي جمهوري اسلامي تلاش مي كنند.
7148/6068