امام جمعه گيلانغرب: ماهيت جمهوري اسلامي دفاع از مظلومان است

قصرشيرين - ايرنا - امام جمعه گيلانغرب ماهيت و رويكرد اصلي نظام جمهوري اسلامي ايران را دفاع از مظلومان عالم و مقابله با دسايس سازمان يافته استكبار ذكر كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام محمدطاها مهري در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته گيلانغرب با اشاره به كشتار وحشيانه شيعيان مظلوم نيجريه توسط ارتش اين كشور گفت: اين حادثه بيانگر توطئه استكبار جهاني براي اسلام هراسي و به ويژه شيعه هراسي و توهين به شيعيان و مقدسات آنان در اقصي نقاط جهان است.
وي اظهار كرد: سناريوي كشتار شيعيان مظلوم نيجريه به منظور تضعيف قدرت اسلام و مسلمانان و انحراف در افكار و عقايد و ايجاد چهره اي خشن و ترسناك از آنان در افكار عمومي جهان از سوي استكبار رقم خورده است.
وي با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران كشتار شيعيان مظلوم نيجريه را محكوم مي كند و خواستار توضيح دولت اين كشور در ارتباط با اين حادثه است بيان كرد: اينگونه اقدامات ددمنشانه با برنامه ريزي هاي پيچيده و گسترده نظام سلطه و استكبار جهاني به سركردگي آمريكاي جنايتكار و صهيونيست عليه اسلام و مسلمانان به ويژه شيعيان برنامه ريزي و طراحي شده است.
خطيب جمعه گيلانغرب تاكيد كرد: دستان پنهان و پليد آمريكا ، رژيم اشغالگر قدس و رژيم كودك كش آل سعود در اين حملات و جنايات به وضوح قابل مشاهده است.
حجت الاسلام مهري ايجاد تفرقه بين مسلمانان شيعه و سني را از برنامه هاي اصلي دشمنان براي منحرف كردن جريان بيداري اسلامي از مسير اصلي خود عنوان كرد و افزود: تا زمانيكه مسلمانان با بصيرت و وحدت عمل كنند دشمنان به اهداف شوم خود دست نخواهند يافت.
وي در بخش ديگر سخنان خود با گراميداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: يكي از مهمترين عوامل نشاط ، هماهنگي و پويايي جوامع انساني وحدت نخبگان آنهاست.
امام جمعه گيلانغرب اظهار كرد: وحدت نخبگان به ايجاد آرامش ، اميد، خودباوري و دورانديشي جامعه مي انجامد و در ايران اسلامي نيز مهمترين و فراگيرترين مصداق وحدت نخبگان در وحدت حوزه و دانشگاه تجلي يافته است.
حجت الاسلام مهري گفت: حوزه و دانشگاه پايه هاي فكري ، سازندگي و تربيتي جامعه را تشكيل مي دهند و از آغاز شكل گيري نهضت اسلامي با وحدت حوزه و دانشگاه مسير توسعه و پيشرفت كشور هموارتر شده است.
7079/7398