سكوت سازمان ملل در برابر نسل كشي مسلمانان يمن و نيجريه شرم آور است

ايلام - ايرنا - نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايلام گفت: سازمان ملل در برابر جنايت ها و نسل كشي هاي مسلمانان در يمن و نيجريه سكوت ذلت باري را اتخاذ كرده و از يك محكوميت و بياينه بر عليه اين جنايات نيز خودداري مي كند.

به گزارش ايرنا، حجت السلام والمسلمين محمدنقي لطفي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه ايلام اظهار كرد: هرجا جنايتي رخ مي دهد، پاي حمايت هاي مالي و فتواي مفتي هاي وهابي در ميان است.
وي افزود: آمريكا كه حامي اصلي داعش و جنايت هاي اين گروه تكفيري است، اكنون داعيه ايجاد اعتلاف ضد داعش را دارد.
لطفي همچنين با اشاره به موضوع برجام اظهار كرد: هرچند هنوز يك ماه به اجراي برجام مانده اما آمريكايي ها از اكنون پايبند نبودن به تعهدات برجام را شروع كرده اند.
وي ادامه داد: آمريكا در آخرين تصميم كنگره در صدد تحريم سپاه پاسداران است و چندي پيش نيز حزب الله لبنان كه مورد حمايت ايران است را در فهرست گروه هاي تروريست قرار داده است.
امام جمعه ايلام در ادامه به روز وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و تاكيد كرد: وحدت اين نهاد تاثيرگذار يكي از مهمترين مولفه هاي پيشبرد انقلاب است و دشمنان همواره سعي در ايجاد شكاف بين دانشجويان و روحانيون و حوزه هاي علميه ايران اسلامي را داشته اند و اين دو قشر با اتحاد و نزديكي بيشتر و تعامل راه هاي نفوذ غرب را مي بندند.
حجت الاسلام لطفي به روز حمل و نقل نيز اشاره كرد و گفت: روز حمل و نقل كه از ابتكارات امام راحل (ره) است، از مهم ترين زيربخش هاي كشور است و به عنوان مثال در اربعين سال جاري نهادها و دستگاه هاي مختلف با فراخوان ناوگان حمل و نقل زائران را به سلامت به مقصد هاي خود رساندند.
2077/7172/9002