امام جمعه تبريز: دشمنان درصدد تبليغ شيعه هراسي در دنيا هستند

تبريز - ايرنا - نماينده ولي فقيه در استان آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با بيان اينكه نقشه راه امريكا در خاورميانه مشخص شده است، گفت: طرح هلال شيعي از برنامه هاي وهابيت براي ترويج شيعه هراسي در دنياست.

آيت الله محسن مجتهد شبستري در نماز جمعه اين هفته تبريز با محكوم كردن كشتار شيعيان در كشور نيجريه توسط ارتش اين كشور اظهاركرد: اين اقدام نيز به منظور جلوگيري از ترويج تفكر شيعه در ميان ملت هاي آزادي خواه است.
وي با اشاره به تبليغات شبكه هاي ماهواره اي عليه شيعه و هزينه 10 ميليارد دلاري اين تبليغات در سال، اظهاركرد: دشمنان اسلام اين اقدام را كافي نمي بينند و هر جا موقعيتي فراهم مي شود دست به كشتار مسلمانان شيعه مي زنند.
امام جمعه تبريز براي بار سوم در خطبه هاي نماز جمعه اين شهر با محكوم كردن كشتار مسلمان شيعه در منطقه نارداران باكو به حاكمان جمهوري آذربايجان در خصوص بدرفتاري با شيعيان اين جمهوري تذكر داد و گفت: اين اقدام تفرقه افكنانه از توطئه هاي وهابيت است.
امام جمعه تبريز با اشاره به تصويب طرحي در كنگره آمريكا كه براساس آن، چنانچه فردي به يكي از چهار كشور ايران، عراق، سوريه و سودان سفر كند، حتي اگر تابعيت دوگانه داشته باشد براي سفر به آمريكا نيازمند دريافت ويزا خواهد بود، اين طرح را تصميم تحريم گونه و در جهت محدود كردن گردشگري ايران دانست.
وي در عين حال اظهاركرد: ملت ايران ملتي مقاوم و استكبارستيزند و در برابر توطئه هاي امريكا سرخم نخواهند كرد.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي در ادامه با توجه به فرارسيدن سالروز شهادت دكتر مفتح در 27 آذر سال 1358 و نام گذاري اين روز به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: حوزه و دانشگاه به عنوان دو سنگر مهم و تأثيرگذار در پيشرفت و سعادت كشور تلقي مي‌شوند.
وي اظهار كرد: دو قشر عظيم حوزوي و دانشگاهي گل سرسبد جامعه و اعضاي آن متفكر جامعه هستند و ائتلاف حوزه و دانشگاه در حقيقت ائتلاف همه ملت است چون هر دو قشر حوزوي و دانشگاهي قشر اثرگذار جامعه هستند.
آيت‌الله مجتهد شبستري گفت: بعد از پيروزي انقلاب به توصيه امام (ره) و عنايت مقام معظم رهبري براي وحدت بيشتر حوزه و دانشگاه اقدامات خوبي انجام شده ولي كافي نيست و بايد تلاش بيشتري در اين خصوص صورت گيرد.
نماگزاران تبريزي پس از اقامه نماز با راهپيمايي در فاصله مصلاي تبريز و ميدان ساعت اين شهر، كشتار شيعيان نيجريه و نارداران باكو را محكوم كردند.
3071/6183