نماینده یمن در سازمان ملل: در مذاكرات ژنو پیشرفت مثبتی دیده می شود

تهران- ایرنا- نماینده یمن در سازمان ملل با اشاره به وجود رویكرد گشایش راههای امن برای كمك رسانی به شهرهای یمن به ویژه به تعز، گفت: پیشرفت مثبتی هرچند كم در مذاكرات جاری در سوئیس دیده می شود.

به گزارش پایگاه خبری اب پرس، «خالد الیمانی» روز جمعه، تداوم آتش بس را در گرو پایبندی دو طرف به آن و عمل به قطعنامه های سازمان ملل ذكر كرد.
نماینده ویژه سازمان ملل به یمن با استقبال از این توافق، آن را گامی اساسی در راستای كاهش رنج یمنی ها دانست و بر جنبه بیطرفانه كمك های بشر دوستانه تاكید كرد.
فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن ضمن تبریك این دستاورد مهم به حاضرین در جلسه، آنها را به پایداری در كار جهت دستیابی به توافق هایی كه منجر به نقل و انتقال امن و بدون شرط در حوزه انسانی برای كمك به شهروندان نیازمند استان های مختلف یمن می شود، دعوت كرد.
عربستان به همراه برخی كشورهای عربی و با پشتیبانی آمریكا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز كرد تا 'عبد ربه منصور هادی' رییس جمهوری مستعفی و فراری این كشور را به حاكمیت باز گرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمن كه امنیت شهرهای این كشور را تأمین می كنند، جلوگیری كند.
تاكنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این كشور مورد حملات جنگنده های كشورهای ائتلاف قرارگرفته كه بر اثر آن هزاران یمنی از جمله صدها زن و كودك كشته، زخمی و آواره شدند.
خاورم** 1453** 3404