امام جمعه موقت دزفول:حوزه و دانشگاه با نیازسنجی دقیق در پشیبرد اهداف جامعه موثر باشند

دزفول - ایرنا - امام جمعه موقت دزفول گفت:حوزه و دانشگاه باید با تعامل درست و نیاز سنجی دقیق در پیشبرد اهداف جامعه موثر باشند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) با اشاره به اینكه حوزه و دانشگاه می توانند مركزی برای رشد و پیشرفت جامعه باشند گفت:دانشگاه باید علاوه بر تحصیل به تهذیب دانشجویان نیز توجه كند و حوزه نیز باید از تجربه دانشگاه استفاده كرده و با نیازسنجی مادی و معنوی جامعه در راستای پیشرفت هرچه بهتر كشور تلاش كند.
خطیب جمعه دزفول با گرامیداشت 27 آذرماه سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح كه در سال 58 توسط گروهك تروریستی فرقان به شهادت رسید گفت:این شخصیت بزرگ حوزه سبب پیوند هرچه بیشتر حوزه و دانشگاه شد لذا این روز بنام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامگذاری شده است.
وی در ادامه با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو اظهار كرد:متاسفانه 16 آذرماه امسال شاهد بدسلیقگی برخی مسوولان در محیط دانشگاهی بودیم ، از مسوولان انتظار می رود با هوشیاری از ورود افراد مسئله دار به محیط دانشگاه جلوگیری كنند.
وی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول 29 آذرماه سالروز شهادت امام حسن عسكری (ع) را به ساحت مقدس امام زمان (عج) تسلیت گفت.
خطیب جمعه دزفول همچنین با تبریك آغاز ولایت امام عصر(عج) اظهار داشت:آغاز ولایت امام زمان (عج) روز عید شیعه است كه در این روز بار سنگین امامت و خلافت مسلمانان برعهده ایشان قرار گرفت و با توجه به اینكه تمام ادیان نسبت به آمدن امام زمان (عج) وعده داده اند برای مسلمانان بسیار حایز اهمیت است .
حجت الاسلام بیگدلی در ادامه با محكوم كردن جنایت كشتار شیعیان نیجریه اظهار كرد:روند گرایش به شیعه در كشور نیجریه به موازات انقلاب اسلامی ایران رو به گسترش است لذا این جنایت توطئه و دسیسه ای برای جلوگیری از گسترش تشیع در این كشور صورت گرفت.
وی ضمن انتقاد از سكوت مجامع بین المللی در خصوص این جنایت افزود:گروهك تروریستی بوكوحرام با هماهنگی آمریكا دست به این جنایات زد.
خطیب جمعه دزفول افزود:علامه شیخ ابراهیم زكزاكی رهبر شیعیان نیجریه فردی صلح جو می باشد كه از امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری الهام گرفته است و مورد احترام دیگر مذاهب نیز می باشد.
وی گفت:حضور مردم نیجریه در راهپیمایی روز قدس و حضور در مراسم اربعین حسینی دشمن را خشمگین كرد.
امام جمعه موقت دزفول ضمن محكوم كردن این حادثه خواستار تشكیل یك كمیته حقیقت یاب در این رابطه شد.
حجت الاسلام بیگدلی در فراز دیگری از خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول به هفته مبارزه با مواد مخدر نیز اشاره كرد و گفت:سال گذشته بیش از 550 تن مواد مخدر در كشور كشف شده است و 270 هزار نفر نیز در این خصوص به زندان افتادند ضمن اینكه 55 درصد طلاق ها به مواد مخدر ارتباط دارند.
امام جمعه موقت دزفول با تاكید بر ضرورت مبارزه همه جانبه با پدیده شوم اعتیاد گفت:تنها20 درصدافرادی كه از اعتیاد فاصله می گیرند پاك می مانند و مابقی دوباره در دام اعتیاد گرفتار می شوند.
حجت الاسلام بیگدلی به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان نیز اشاره كرد و گفت:مجلس خبرگان مجلسی پرافتخار و عامل وحدت می باشد كه توانسته مقام معظم رهبری را انتخاب كند.
نمازگزاران دزفول پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی از محل مصلای امام علی(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) كشتار شیعیان نیجریه را محكوم كردند.
7278/6068