۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 81883612
۰ نفر
شيعه هراسي از توطئه هاي استكبار جهاني است

كرج-ايرنا-امام جمعه موقت شهرستان فرديس گفت كه اسلام و شيعه هراسي از توطئه هاي نظام سلطه استكبار جهاني است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام امن الله فريد در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه شهرستان فرديس، افزود: بيداري اسلامي در كشورهاي مسلمان از انقلاب اسلامي ايران الهام مي گيرند.
وي ادامه داد: صدها شبكه ماهواره اي در جريان ضد شيعه تقويت سلفي گري را در بين جوانان اسلام اشاعه مي كنند و بيش از 60 ميليارد دلار براي جريان فتنه وهابي هزينه كرده اند.
وي گفت: دشمن به دنبال اهدافي كه در خاورميانه است، اكنون شكست خورده است و با كشتار مردم يمن با تمام امكانات و پيشرفت هاي نظامي و تسهيلاتي خود اقدام مي كند.
امام جمعه موقت شهرستان فرديس گفت: در آستانه هفته وحدت شاهد قتل و عام شيعيان مظلوم و بي دفاع نيجريه بوديم و اين نتيجه تفكرات اسرائيل و تكفيري وهابي است.
فريد ضمن محكوم كردن اقدام وحشيانه كشتار كودكان نيجريه و به خاك و خون كشيدن صدها تن از شيعيان اين كشور، اين حركت را اقدامي صهيونيستي، وهابي و آمريكايي دانست كه با هدف ايجاد تفرقه در صفوف شيعه و سني صورت گرفته است.
وي افزود: يكي از مسايلي كه نظام اسلامي به مسلمان هديه داده است ايجاد اتحاد و وحدت در بين مسلمانان با صلح و صفا است، اما دشمنان مي خواهند خشونت را در جامعه توسعه بدهند.
فريد گفت: تا زماني كه معيارهاي دوگانه بر سياست هاي غرب سلطه گر است مردم دنيا روي آرامش را نخواهند ديد.
وي با گراميداشت ياد و خاطره آيت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، افزود: حوزه و دانشگاه مي توانند مركزي براي پيشرفت و ترقي، جلوگيري از انحرافات باشند چرا كه افرادي متعهد و عالم در اين مراكز پرورش مي يابند و به جامعه اسلامي خدمت مي كنند.
وي با اشاره به بسته شدن پرونده پي. ام. دي در شوراي حكام آژانس بين المللي انرژي اتمي، گفت: اينكه جهان پس از سال ها حقانيت داشتن دانش صلح آميز هسته اي ايران را پذيرفت، پيروزي بزرگي است.
وي ادامه داد: ايستادگي بر روي اصول و حركت در مسير رهبري و صداقت جامعه ايران را نشان داد.
وي گفت: به تيم مذاكره كننده كه قدرت و توان ايران اسلامي را به نمايش گذاشتند و توانستند به وظايف خود جامه عمل بپوشانند.ك/2
7413/1535