كشتار شيعيان نيجريه نشانه موج اسلام هراسي استكبار جهاني است

ملاير- ايرنا- امام جمعه ملاير گفت: كشتار شيعيان نيجريه نشانه موج اسلام هراسي استكبار جهاني و ترس و استيصال آنان از قدرت فزاينده شيعه و اسلام ناب محمدي(ص) در سراسر جهان است.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام سيد رضا فاضليان در خطبه هاي عبادي و سياسي اين هفته نماز جمعه ملاير در مسجد جامع اين شهر افزود: اسلام هراسي بويژه شيعه هراسي و توهين به شيعيان و مقدسات آنان از سوي استكبار به اين دليل است كه مي خواهند چهره مسلمانان را در افكار عمومي خشن جلوه دهند.
وي با محكوم كردن حملات وحشيانه و كشتار شيعيان نيجريه اظهار كرد: بازداشت شيخ ابراهيم رهبر شيعيان آفريقا و كشتار خانواده وي و شيعيان نيجريه مورد اعتراض همه آزادگان جهان است و اين اقدام از سوي همه مسلمانان و شيعيان جهان محكوم است.
حجت الاسلام فاضليان با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با ولاديمير پوتين رئيس جمهوري روسيه اذعان داشت: آمريكا به دنبال اجراي نقشه هاي خود در ايران، منطقه و روسيه است و بايد همه هوشيار و بيدار باشيم تا نقشه هاي آمريكا خنثي شود.
وي بر لزوم وحدت بين حوزه و دانشگاه تاكيد كرد و افزود: نياز است مديران حوزه و دانشگاه ها در تعامل و همفكري هر چه بيشتر تلاش كنند و براي گسترش علم و دانش يكديگر را كمك و همياري كنند.
خطيب جمعه ملاير با اشاره به فرا رسيدن سالروز شهادت آيت الله مفتح گفت: شهيد مفتح با اقدامات روشنگرانه خود در سالهاي انقلاب اسلامي نقش بسيار موثري در شناختن امام راحل(ره) به مردم ايفا كرد.
حجت الاسلام فاضليان اظهار كرد: شهيد مفتح نقش بسيار مهمي در تقويت وحدت حوزه و دانشگاه داشت و با تلاش ها و اقدامات خود در حوزه و دانشگاه منادي دهنده وحدت اين دو نهاد شد.
وي ادامه داد: اهميت و جايگاه حوزه و دانشگاه بر كسي پوشيده نيست و اين دو نهاد تكميل كننده يكديگر هستند و هر گونه پيشرفت و ترقي در كشور بايد توسط اين دو نهاد صورت گيرد.
وي با تسليت شهادت امام حسن عسگري(ع) به شيعيان جهان، خواستار برگزاري آيين هاي سوگواري در مساجد، تكايا و حسينيه هاي شهر شد و بيان كرد: روز نهم ربيع الاول دو حادثه مهم شهادت امام حسن عسگري(ع) و آغاز امامت حضرت ولي عصر(عج) اتفاق افتاد.
حجت الاسلام فاضليان همچنين ادامه داد: با پايان يافتن هفته وقف، مسئولان و مديران اداره اوقاف و امور خيريه بايد در راستاي اجراي صحيح نيت واقف عمل كنند و همه كساني كه در زمين ها و املاك وقفي كار و تلاش مي كنند، بايد نسبت به پرداخت حق وقف و اجراي نيت واقف توجه ويژه داشته باشند و همواره از پاكترين اموال خود وقف كنند.
شهرستان ملاير با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقي استان و 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993