امام جمعه ايلام: سكوت سازمان ملل در برابر نسل كشي مسلمانان يمن و نيجريه شرم آور است

ايلام - ايرنا - نماينده ولي فقيه و امام جمعه ايلام گفت: سازمان ملل در برابر جنايت ها و نسل كشي هاي مسلمانان در يمن و نيجريه سكوت ذلت باري را اتخاذ كرده و از يك محكوميت و بياينه بر عليه اين جنايات نيز خودداري مي كند.

به گزارش ايرنا، حجت السلام و المسلمين محمدنقي لطفي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه ايلام اظهار كرد: هرجا جنايتي رخ مي دهد، پاي حمايت هاي مالي و فتواي مفتي هاي وهابي رژيم سعودي در ميان است.
وي افزود: اين رژيم جنايتكار با همراهي آمريكا كه حامي اصلي داعش و جنايت هاي اين گروه تكفيري است، اكنون داعيه ايجاد اعتلاف ضد داعش را دارد.
خطيب جمعه ايلام يادآور شد: اين رژيم وهابي براي عضويت ايران در اين اعتلاف پيش شرط گذاشته كه جمهوري اسلامي ايران از حمايت حزب الله دست بردارد تا به عضويت اين اعتلاف درآيد.
لطفي همچنين با اشاره به موضوع برجام اظهار كرد: هرچند هنوز يك ماه به اجراي برجام مانده اما آمريكايي ها از هم اكنون عدم پايبندي به تعهدات برجام را شروع كرده اند.
وي ادامه داد: آمريكا در آخرين تصميم كنگره در صدد تحريم سپاه پاسداران است و چندي پيش نيز حزب الله لبنان كه مورد حمايت ايران است را در ليست گروه هاي تروريست قرار داده است.
امام جمعه ايلام در ادامهخ به روز وحدت حوزه و دانشگاه پرداخت و تاكيد كرد: وحدت اين نهاد تاثيرگذار يكي از مهم ترين مولفه هاي پيشبرد انقلاب است و دشمنان همواره سعي در ايجاد شكاف بين دانشجويان و روحانيون و حوزه هاي علميه ايران اسلامي را داشته اند و اين دو قشر با اتحاد و نزديكي بيشتر و تعامل راه هاي نفوذ غرب را مي بندند.
حجت الاسلام لطفي به روز حمل و نقل نيز اشاره كرد و گفت: روز حمل و نقل كه از ابتكارات امام راحل (ره) است، از مهم ترين زيربخش هاي كشور است و به عنوان مثال در اربعين سال جاري نهادها و دستگاه هاي مختلف با فراخوان ناوگان حمل و نقل زائران را به سلامت به مقصد هاي خود رساندند.
7172/9002