غفلت از قرآن و سنت مشكلات كنوني جهان اسلام را رقم زده است

سنندج- ايرنا- امام جمعه موقت سنندج گفت: هرگاه مسلمانان از آموزه هاي قرآني غفلت كرده اند و از عمل به سيره رسول الله(ص) دور شده اند با مشكلات بسيار مواجه شده اند و هم اكنون بلايا و آشوب هاي منطقه به دليل همين غفلت است.

به گزارش خبرنگار ايرنا ماموستا سيد محمد سعيد حسيني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته سنندج با تبريك حلول ماه مبارك ربيع الاول اظهار كرد: وجود مبارك رسول الله(ص) مايه فخر و مباهات براي همه مسلمانان است.
وي افزود: اسلام جامع ترين و كامل ترين برنامه زندگي را به انسان ها ارايه كرده است و با تمسك به آيات قرآني مي توانيم براي همه جوانب زندگي خويش راه حل هايي را پيدا كنيم.
امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان كرد: تلاش در مسير زنده نگه داشتن آموزه هاي ديني و اعتقادي در جامعه و حفظ آيين هاي ويژه ماه مبارك ربيع الاول بايد مورد توجه همه مردم باشد.
ماموستا حسيني افزود: بايد مسلمانان با كسب آگاهي نسبت به آموزه هاي اعتقادي خويش راه نفوذ و توطئه افكني دشمنان را ببندند.
امام جمعه موقت سنندج در بخشي ديگر از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اظهار كرد: هر فرد مسلمان علاوه بر رعايت موازين شرعي بايد براي احترام به حقوق اعضاي خانواده خود و ديگر افراد جامعه نيز تلاش كند و حق الله، حق الناس و حق النفس را با جديت مدنظر داشته باشد.
ماموستا حسيني همچنين به موازين شرعي نگهداري حيوانات خانگي اشاره كرد و گفت: نگهداري سگ در منازل موجب نجس شدن آن منزل شده و در هيچ جاي آن منزل نمي توان نماز اقامه كرد لذا بايد مسلمانان در استان كردستان و شهر سنندج به اين امر توجه داشته باشند.
7351/1904