نمازگزاران تهرانی باانجام راهپیمایی كشتارشیعیان نیجریه را محكوم كردند

تهران- ایرنا- نمازگزاران تهرانی پس از اقامه نماز جمعه در مصلای امام خمینی (ره) در اعتراض به كشتار شیعیان نیجریه با انجام راهپیمایی این جنایت علیه بشریت را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این راهپیمایی كه به همت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد جمعی از دانشجویان نیجریه ای بورسیه شده در دانشگاه علوم پزشكی تهران نیز حضور داشتند.
بر اساس این گزارش نمازگزاران از مقابل درب های شبستان مصلا به سمت درب خروجی خیابان شهید بهشتی به حركت درآمدند و با سردادن شعارهایی خشم و انزجار خود را نسبت به اقدام جنایتكارانه در كشتار شیعیان نیجریه ابراز داشتند.
شركت كنندگان در این راهپیمایی در حالیكه پلاكاردهایی با مضمون مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریكا و سكوت مجامع بین المللی برابر توطئه صهیونیستی و قتل عام شیعیان مظلوم نیجریه كه همواره حامی ملت فلسطین بوده اند را محكوم می كنیم با خود حمل می كردند با سر دادن شعارهای ارتش نیجریه قاتل شیعیان است،آمریكا شیعه كشی می كند، وهابی منافق، قسم به خون شهید عمر ستم تمام است، مرگ بر وهابی، مرگ برآل سعود ،جنایات ارتش نیجریه را در كشتار شیعیان این كشور محكوم كردند.
ارتش نیجریه یكشنبه شب با یورش به منزل مسكونی «شیخ زكزاكی» رهبر شیعیان این كشور وی را بازداشت و ده ها نفر از شیعیان این كشور را شهید و زخمی كردند كه موجی از خشم شیعیان و مسلمانان آزاده جهان را علیه این جنایت در پی داشت.
تهرام/7364/1831