امام جمعه مهاباد: كشتار مسلمانان را در ماه ربيع الاول متوقف كنيد

مهاباد- ايرنا- امام جمعه مهاباد گفت: گروههاي درگير در سوريه و عراق به حرمت ماه ربيع الاول، ماه ولادت پيامبر اكرم(ص) به جنگ و خونريزي در كشورهاي اسلامي پايان دهند و كشت و كشتار مسلمانان را متوقف كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا، ماموستا ملاقادر سهرابي در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته مهاباد افزود: در حالي كه ماه ربيع الاول و ولادت پيامبر اكرم (ص) كه نويدبخش رحمت و مهرباني در جهان فرا رسيده، امت اسلام درگير جنگ و خونريزي هستند و به دست همديگر كشته مي شوند.
وي اضافه كرد: دشمنان دين اسلام با فتنه گري و ايجاد آشوب زمينه هاي ايجاد اين جنگ را در بين مسلمانان به وجود آورده و در تلاش هستند تا زيرساخت هاي اقتصادي در كشورهاي اسلامي از بين برود و آنها ضعيف شوند.
وي اظهار كرد: به خاطر جنگ و خونريزي در كشورهاي اسلامي هر روزه هزاران نفر از مردم در قالب دسته هاي چند صد نفري از طريق دريا به كشورهاي اروپايي مهاجرت مي كنند و در اين راه دشوار بسياري از زنان و كودكان بي دفاع كشته مي شوند.
امام جمعه مهاباد گفت: لازم است كه سران كشورهاي اسلامي همصدا با هم براي پايان دادن به اين كشت و كشتار تلاش كنند و اجازه ندهند اين نقشه شوم استكبار كه كشتن مسلمان به دست مسلمان است، عملي شود.
وي از تمامي دانشمندان و روشنفكران جهان اسلام نيز خواست كه با صدور بيانيه هاي مشترك عدم حمايت خود از اين گروههاي درگير جنگ برادركشي را اعلام كنند تا افراد ساده و ناآگاه دست از حمايت و طرفداري از اين گروهها بردارند.
ماموستا سهرابي در بخش ديگري از خطبه هاي نماز جمعه با اشاره شروع ثبت نام نامزدهاي انتخابات مجلس خبرگان رهبري گفت: اين انتخابات يكي از حساس ترين انتخابات تاريخ كشور بوده و مردم بايد شايسته ترين ها را براي مجلس خبرگان رهبري انتخاب كنند.
امام جمعه مهاباد از مومنان خواست در ماه ربيع الاول و به حرمت ماه ولادت پيامبر اكرم(ص) نيازمندان و خانواده هاي بي بضاعت را فراموش نكنند و از اهداي كمك هاي مادي و معنوي خود به اين افراد دريغ نورزند.
شهرستان مهاباد با 215 هزار نفر جمعيت در جنوب آذربايجان غربي واقع شده است.
3020/1905