امام جمعه قزوين: وحدت حوزه و دانشگاه تضمين كننده امنيت ملي است

قزوين- ايرنا- نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين گفت: وحدت بين حوزه و دانشگاه تضمين كننده امنيت ملي و زمينه ساز رشد علمي در كشور است .

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالكريم عابديني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته قزوين با اشاره سالروز شهادت شهيد مفتح به دست گروه منافق فرقان و روز وحدت حوزه و دانشگاه، افزود:اتحاد بين حوزه و دانشگاه جامعه را به ايده آل هاي اسلامي نزديك مي كند.
وي اظهار كرد: وحدت بين اين دو نهاد نه تنها به حركت هاي علمي كشور معنا مي بخشد بلكه دست فتنه گران كه در حال سرمايه گذاري روي دانشجويان هستند را نيز كوتاه خواهد كرد.
امام جمعه قزوين اظهار كرد:وحدت بين اين دو نهاد فرهنگي و اجتماعي نقشه هاي شوم دشمنان را خنثي خواهد كرد و در كنار اين خوشبختانه جامعه دانشگاهي ما در صورت بروز هر گونه حركت ناشايست از سوي فتنه گران جواب دندان شكني به آنها مي دهند.
حجت الاسلام عابديني خاطر نشان كرد:دغدغه وحدت حوزه و دانشگاه در بيانات مقام معظم رهبري نيز به خوبي مشهود بوده و ايشان در يكي از فرمايشات خود مي‌فرمايند كه وحدت حوزه و دانشگاه يكي از اساسي‌ترين و پيچيده‌ترين و عميق ترين مسايل انقلاب است.
وي همچنين گفت: اتحاد حوزه و دانشگاه يكي از راهبردهاي اصلي حضرت امام خميني (ره) براي مقابله با ترفندهاي دشمنان و تحقق اسلام ناب محمدي بود كه ما نيز بايد به اين امر اهتمام ويژه اي داشته باشيم.
امام جمعه قزوين اضافه كرد:حوزه و دانشگاه در جهت تشكيل و ارتقاي جامعه اسلامي به عنوان هدايت‌گر و الگوي جوامع ديگر در حركت اند و اگر ما بخواهيم عزت و اقتدار و صلابت خود را حفظ كنيم لازمه‌ آن حركت علمي، وحدت و همگامي حوزه و دانشگاهيان و از آن مهم تر دشمن شناسي، بصيرت، آگاهي و توجه به عوامل وحدت است.
حجت الاسلام عابديني همچنين تاكيد كرد: روحانيون حوزه هاي علميه بايد ارتباط خود را با دانشگاهها بيشتر كرده و عامل وحدت بيشتر بين اين دو حوزه در جامعه اسلامي باشند.
وي، شهيد مفتح را يكي از شاگردان برجسته و از همراهان بي بديل و بي نظير نهضت حضرت امام خميني(ره) دانست و افزود:ايشان علاوه بر تحصيلات حوزوي در بحث رشته الهيات نيز فعال بود و در نهايت نيز در دانشگاه به فيض شهادت نايل شدند.
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه قزوين در ادامه به دستگيري رهبر جنبش اسلامي نيجريه اشاره كرد و گفت : اين كشور در غرب آفريقا با 170ميليون نفر جمعيت است كه 60درصد آنها مسلمان و 12ميليون نفر از اين جمعيت مسلمان شيعه هستند كه همه آنها پرورش يافته شيخ ابراهيم يعقوب الزكزاكي هستند.
حجت الاسلام عابديني افزود:حمايت مسلمانان از برادران و خواهران خود در نيجريه نشان دهنده وحدت توحيدي بين مسلمانان جهان است كه باعث مي شود مسلمين در كنار هم قرار گرفته و بيشتر منسجم شوند.
نماينده ولي فقيه در استان قزوين در پايان تاكيد كرد: ما هرگز دست دشمنان را نمي فشاريم بلكه با ياري خدا دست دشمن را قطع خواهيم كرد و خداوند ياور ما بوده و هر روز پر قدرت تر از گذشته در صحنه حضور پيدا خواهيم كرد.
گفتني است در نماز جمعه اين هفته شهر قزوين تعدادي از دانش آموزان مدارس استان قزوين به منظور اجراي طرح انتخاب مرجع تقليد و شناخت بيشتر مرجع تقليد در صف نمازگزاران حضور داشتند.
7390/ 3013