راهپیمایی نمازگزاران همدانی در اعتراض به كشتار شیعیان نیجریه

همدان - ایرنا - مردم دارالمومنین شهر همدان پس از اقامه نمازجمعه در اعتراض به كشتار مردم مظلوم و شیعیان بی گناه نیجریه راهپیمایی كردند.

نمازگزاران عزادار همدان پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه در صفوفی فشرده و به هم پیوسته با مشتانی گره كرده در محكومیت حمله نظامی ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله و دستگیری و مجروح كردن شیخ ابراهیم زكزاكی دبیركل جنبش اسلامی نیجریه راهپیمایی كردند.
راهپیمایان با در دست داشتن پارچه نوشته ها و پلاكاردهایی با تصاویر امام راحل، رهبری فرزانه انقلاب و شیخ ابراهیم زكزاكی كشتار شیعیان بی دفاع را محكوم كردند.
نمازگزاران همدانی همچنین پلاكارهایی با مضامین مختلف همچون مرگ بر آمریكا مرگ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود كافر دست داشتند.
راهپیمایان با سردادن شعار الله اكبر، یا حجت ابن الحسن ریشه ظلم رو بكن، مرگ بر سه ابلیس، آمریكا، اسرائیل و انگلیس، و ذكر مسلمان با غیریت شهادتت مبارك با خانواده شهدای نیجریه همدردی كردند.
حاضران در راهپیمایی همچنین در پاسخ به جنایات دولت نیجریه، وهابیون و آمریكا و رژیم جعلی شعارهایی علیه آنان سردادند.
راهپیمایی از محل اقامه نماز جمعه تا چهار راه شریعتی را پیموده و شعارهای این همه لشگر آمده به عشق رهبر آمده، ما ذوالفقار حیدریم فدائیان رهبریم و خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست سردادند.
بامداد روز یكشنبه گذشته نیروهای ارتش نیجریه به منزل شخصی شیخ «ابراهیم زكزاكی» رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «كادونا»و حسینیه 'بقیه الله' حمله كردند و 300 تن را به شهادت رساندند.
نیروهای ارتش نیجریه سال گذشته نیز با حمله به مراسم روز جهانی قدس دهها تن از جمله سه فرزند شیخ زكزاكی را شهید كردند.
شیخ زكزاكی رئیس 'سازمان اسلامی' نیجریه است و به دفاع از حقوق مسلمانان و برافراشتن پرچم اسلام و دعوت برای اتحاد مسلمانان معروف است.
آمار رسمی از شمار شیعیان نیجریه در دست نیست، اما بر اساس برخی گزارش ها شمار شیعیان این كشور از دو تا چهار میلیون نفر تخمین زده شده و حتی برخی منابع شمار شیعیان را هشت میلیون نفر اعلام كرده اند.
7526/6993