نمازگزاران قم جنایات ارتش نیجریه در كشتار شیعیان این كشور را محكوم كردند

قم- ایرنا - اقشار مختلف مردم، طلاب و فضلای ایرانی و خارجی حوزه علمیه قم و همچنین آفریقایی تباران مقیم قم پس از اقامه خطبه های نماز جمعه با برگزاری یك راهپیمایی باشكوه جنایات ارتش نیجریه در قبال شیعیان این كشور را محكوم كردند.

به گزارش ایرنا، نمازگزاران قمی درحالی كه تمثال های مبارك حضرت امام (ره)، رهبر معظم انقلاب، شیخ ابراهیم زكزاكی رهبر شیعیان نیجریه و شهدای این كشور را در دست داشتند، در محكومیت حمله اخیر ارتش نیجریه به حسینیه بقیه الله و شهید و مجروح كردن جمعی از شیعیان این كشور، مسیر حرم حضرت معصومه (س) تا چهارراه شهدای قم را راهپیمایی كردند.
مردم، مومن، انقلابی و ولایتمدار قم با محكومیت سكوت مجامع حقوق بشری در رابطه با این جنایت هولناك با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود» ، استكبار جهانی و عوامل سعودی و وهابی آن را مسبب اصلی این كشتار وحشیانه دانستند.
همچنین راهپیمایان با سردادن شعارهای «غلطان به خون ،پیكر شیعیان است، در نیجریه ظلم و كین عیان است» و «شیعه نیجریه خون داده در راه دین، از پا نخواهد نشست تا مرگ مستكبرین» و همچنین «شیعه نیجریه زكینه قتل عام است» حمایت قاطع خود را از خواست مشروع شیعیان این كشور مبنی بر رعایت حقوق شهروندی و آزادی رهبر در بندشان اعلام كردند.
همچنین شركت كنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعار« جنایت آمریكا در همه جا عیان است، ارتش نیجریه قاتل شیعیان است»، ضمن محكومیت جنایت ارتش نیجریه از دولت جمهوری اسلامی و همچنین سایر دولت ها و مجامع بین المللی خواستند، تا هشدارهای لازم را به دولت نیجریه در خصوص فجایع این كشور بدهند.
راهپیمایی كنندگان قمی با تاكید بر نقش مستقیم ارتش نیجریه در قتل عام و نسل كشی شیعیان این كشورآفریقایی، از این ارتش خواستند، به جای به شهادت رساندن شیعیان مظلوم و بی دفاع نیجریه با گروهك تروریستی تكفیری بوكوحرام كه دشمن اصلی دولت نیجریه است، به مقابله بپردازد.
ارتش نیجریه یكشنبه شب گذشته با یورش به منزل مسكونی «شیخ زكزاكی» رهبر شیعیان این كشور وی را بازداشت و ده ها نفر از شیعیان این كشور را شهید و زخمی كردند كه موجی از خشم شیعیان و مسلمانان آزاده جهان را علیه این جنایت در پی داشت. ك/4
7403/ 6133/