۲۷ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۱۱
کد خبر: 81883583
۰ نفر
بسته شدن پي ام دي نشانه صداقت ايران است

كرمان - ايرنا - امام جمعه موقت سيرجان گفت: اتمام پرونده پي. ام. دي با همه ادعاهاي دشمن نشان از صداقت ملت ايران و نظام اسلامي در برنامه هاي صلح جهاني دارد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام حسين حيدري در خطبه هاي نماز جمعه سيرجان افزود: مختومه شدن پرونده پي. ام. دي نشانگر اين است كه ملت ايران بي جهت مورد ظلم واقع شده بود.
وي گفت: امروز دستگاه هاي تبليغاتي دشمنان به جاي محكوميت تروريسم و رژيم صهيونيستي عامل فتنه و كشتار در جهان، نظام اسلامي را متهم به حمايت از تروريسم كرده يا ناقض حقوق بشر مي خوانند.
وي با محكوم كردن كشتار مردم نيجريه و سكوت مجامع بين المللي افزود: استكبار جهاني و تروريست هاي تكفيري وابسته به رژيم هاي مرتجع منطقه و رژيم سفاك صهيونيستي در پشت پرده اين جنايات هستند و همه اين كشتارها با هدف خاموش كردن ملت ها در فرياد استكبار ستيزي است.
خطيب جمعه سيرجان به 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره كرد و گفت: شهيد آيت الله دكتر مفتح، منادي و تلاشگر اصل مهم وحدت حوزه و دانشگاه بود و چون اين اصل ناگسستني از انقلاب اسلامي براي دشمنان سخت است اقدام به ترور وي كردند تا شايد بتوانند به اين هدف لطمه بزنند اما غافل بودند ملت ما در اصول و اهداف انقلاب پيوند ناگسستني دارد.
وي تاكيد كرد: وحدت بايد در هدف باشد و لازم است براي ايجاد يك جامعه پيشرفته و مستقل، ما جامعه اي الگو براي جهان اسلام باشيم كه نقش روحانيت در جامعه و نقش دين در قشر دانشجو بر همه روشن است و اين دو قشر از جايگاه و اهميت خاص برخوردار هستند.
حجت الاسلام حيدري گفت: انقلاب اسلامي از اتحاد اين دو قشر كليد خورد و به پيروزي رسيد و امروز هم مدافع نظام اسلامي هستند.
وي با اشاره به هشتم ربيع الاول سالروز شهادت امام حسن عسكري (ع)، ائمه هدي را پايه گذار قوانين جامعه الگو براي جهان اسلام عنوان كرد و افزود: هيچگاه شخصيت ائمه اجازه سكوت در برابر ظلم را نمي داد و هميشه بر سر مستكبران و زورگويان فرياد مي زدند و در جامعه آنها ارزش هاي اسلام حاكميت دارد.
وي به مناست شب يلدا هم اشاره كرد و گفت: استفاده از نعم الهي و سپاسگزاري از خداوند، كاري نيكو و از وظايف بندگان خداوند است اما اگر در شب يلدا يا هر ساعت و زمان يا مناسبتي اين استفاده از نعم خداوند همراه با اسراف و گناه باشد خوب نيست و بايد از آن پرهيز كرد.
7435/3028